Alestorm w Polsce: Czasówka koncertów

Alestorm wystąpi 25 lutego w krakowskim Kwadracie, 26 lutego w warszawskiej Progresji oraz dzień później 27 lutego w gdańskim B90. W roli gości specjalnych na całej trasie wystąpią grupy Skálmöld oraz Bootyard Bandits.

Oto rozkład jazdy zbliżających się koncertów:
18:00 – Drzwi
19:00-19:30 – Bootyard Bandits
19:50-20:50 – Skalmold
21:20-… – Alestorm

Bilety kolekcjonerskie można zakupić już teraz na: https://sklep.knockoutprod.net(koncerty w Krakowie i Warszawie) https://www.tickets.b90.pl (koncert w Gdańsku)

ALESTORM (Szkocja) heavy metal, folk metal, power metal: 

Piractwo może się dobrze kojarzyć. Chociażby za sprawą takich wariatów, jak ci, którzy tworzą rozkoszny piracki metal pod szyldem Alestorm. Początkowo miał to być jedynie projekt studyjny, lecz wielkie powodzenie piosenki „Heavy Metal Pirates” sprawiło, że muzycy postanowili na stałe przyjąć estetykę piracką oraz wyjść z muzyką do ludzi. 

Alestorm zabawia świat połączeniem metalu, folk metalu, power metalu już od 14 lat. Powstały w 2004 roku w Szkocji zespół nie sili się na przełamywanie barier i zapisywanie się złotymi zgłoskami w historii metalu. Muzycy pod dowództwem Christophera Bowesa abordażem biorą kolejne sceny w kolejnych krajach, epatując ikonografią z Kapitanem Morganem oraz szczurem-maskotką Scurvym Steve’em. Na zdjęciach z ostatnich sesji foto panowie wyglądają niczym thrashersi z lat 80., lecz nie dajcie się zwieść. Alestorm to niezmiennie „True Scottish Pirate Metal” z energią i jajem. Wydany w 2017 roku piąty album „No Grave But The Sea” dotarł do wysokiej 14. pozycji w regularnym notowaniu płyt w Niemczech. Czyli wciąż jest zapotrzebowanie na piractwo! 

Sprawdź, jeśli lubisz: Running Wild, Korpiklaani, Swashbuckle, Turisas, Gloryhammer… 

Facebook Alestorm

Oficjalna strona Alestorm

SKÁLMÖLD (Islandia) folk metal, wiking metal: 

Chyba nie ma roku, aby Skálmöld nie pojawił się w Polsce. Formacja z Reykjaviku ma z naszym krajem jak najlepsze skojarzenia, więc nic dziwnego, że powraca. Od 2009 roku zespół gra w niezmienionym składzie. Nie zmienia się również jego propozycja. Muzyka Skálmöld to wysokiej klasy folk metal/wiking metal, który w warstwie lirycznej koncentruje się na opowiadaniu historii nordyckiego świata. W ojczystym języku. Nie przeszkadza to jednak w zachwycaniu się muzyką Islandczyków. 

Obecny stan dyskografii Skálmöld obejmuje pięć dużych płyt. Ostatnia z nich to pochodząca z października 2018 „Sorgir” (Napalm Records), będąca zbiorem pieśni o śmierci, tragedii i innych nieszczęściach. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Týr, Ensiferum, Amon Amarth, Falkenbach… 

Oficjalna strona Skálmöld

Facebook Skálmöld

BOOTYARD BANDITS (Wielka Brytania) country rock, heavy metal:

Sporą porcję zabawy zanim na scenie pojawią się Alestorm i Skalmold dostarczy pięcioosobowa brytyjska załoga Bootyard Bandits. Panowie Joel „CJ Handsome” Peters (wokal, gitara), Paul „Bamm-Bamm” White (perkusja), Mart „Two Puds” Trail (gitara basowa), Tom „Big Mac” McCarthy (banjo, gitara) i Joe „Joey Bones” Carter-Hawkins (gitara) założyli zespół w 2018 roku w Worcester, a trasa u boku Szkotów i Islandczyków będzie ich pierwszą w karierze. Płyt jeszcze nie mają, ale w studiu już pracują.

Anglicy sami twierdzą, że grają trochę country, trochę rocka i sporo heavy metalu. Pewne jest jedno, nie traktują siebie ze śmiertelną powagą i bardzo cenią sobie zabawę oraz poczucie humoru. Całość opakowują w etetykę rodem z Dzikiego Zachodu. Album Bandyci zapowiadają na początek 2019 roku.

Sprawdź, jeśli lubisz: Black Stone Cherry, Black Label Society, Black Sabbath, Black Crowes, Black Rebel Motorcycle Club…

Facebook Bootyard Bandits

Zagrają:
ALESTORM (Szkocja) heavy metal, folk metal, power metal
+
Skálmöld (Islandia) folk metal, wiking metal 
Bootyard Bandits (Wielka Brytania) country rock, heavy metal:

Kiedy: 25 lutego (poniedziałek) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1 
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Kiedy: 26 lutego (wtorek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Kiedy: 27 lutego (środa) 2019
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90 

Bilety na koncerty dostępne na:
Kraków i Warszawa: https://sklep.knockoutprod.net
Gdańsk: https://www.tickets.b90.pl