Black Silesia IV Open Air Festival już w tym tygodniu

Black Silesia IV Open Air Festival już w tym tygodniu!

Czwarta odsłona jedynego polskiego festiwalu oldschoolowego i ekstremalnego metalu już za tydzień. Festiwal odbędzie się w dniach 7 i 8 czerwca 2019 roku na terenie Grodu Rycerskiego w Byczynie.

Wydarzenie na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/2283057615261470/

Line Up:
– Tormentor (Hungary, for the first time in Poland)
– Varathron (Greece)
– Nunslaughter (USA, exclusive performance)
– Iron Angel (Germany, first and exclusive performance)
– Antichrist (Sweden, first and exclusive performance)
– Pseudogod (Russia, first and exclusive performance)
– Dracula (Australia, first and exclusive performance)
– Sodomizer (Brazil, first and exclusive performance)
– Bütcher (Belgium, first and exclusive performance)
– Hellfire Deathcult (USA, first and exclusive performance)
– Imperator (Poland, first open air performance since ’93)
– Violentor (Italy)
– Vesicant (New Zealand)
– Infernal War (Poland)
– Voidhanger (Poland)
– Nekkrofukk (Poland, exclusive performance)
– Stillborn (Poland)
– Warfist (Poland)

TORMENTOR
Węgierska legenda i pionierzy black metalu zagrają swój pierwszy w historii koncert w Polsce w ramach czwartej edycji Black Silesia Festival. Tormentor to obok Bathory i Hellhammer jeden z zespołów, który w połowie lat 80′ przyczynił się do stworzenia gatunku, który nazywamy dzisiaj black metalem. Debiutancki, a dzisiaj kultowy „Anno Domini” nie mógł zostać wtedy wydany ze względu na panujący na Węgrzech komunizm, a Atilla Csihar został wkrótce zaproszony przez Euronymousa do nagrania wokali na „De Mysteriis Dom Sathanas”.

Teraz, po latach latach Atilla nie tylko reaktywował zespół w oryginalnym składzie, ale i dopilnował by poziom jaki reprezentuje Tormentor na żywo w pełni dorównał swojej legendzie.
Nie żartujemy – widzieliśmy na żywo pierwszy po reaktywacji koncert w Budapeszcie i padliśmy na kolana.
Nie wierzycie? Proszę:
https://www.youtube.com/watch?v=l3RQKYfPZQo

NUNSLAUGHTER
Zespół, którego żadnemu MANIACS przedstawiać nie trzeba, od ponad 30 lat dumnie dzierży sztandar prawdziwego undergroundu, pokazując tym samym środkowy palec wszelkim przemijającym trendom. Nie próbując zaskarbiać sobie przychylności mediów ani publiki natchnionymi tekstami czy przyjemnymi melodyjkami nawet przez moment nie zdradził swoich ideałów, obrazoburcza nazwa, bezpośredni przekaz i prawie dwieście wydawnictw w dorobku wciąż udowadnia, że pomimo wielu przeciwności losu – broni nie złoży.

Nie ukrywamy, że do Nunslaughter od lat pałamy miłością bezgraniczną; tym bardziej niezmiernie jesteśmy dumni z faktu, że jedyny polski koncert zespół zagra właśnie na Black Silesia Open Air.

IRON ANGEL
Prekursorzy niemieckiego speed/thrash metalu przylecą na swój pierwszy w historii ekskluzywny koncert w ramach Black Silesia IV – Open Air Festival: Tormentor, Nunslaughter.

W czasach, gdy klasyczny heavy metal rozkwita w najlepsze; a przyszli niemieccy giganci thrashu tacy jak Sodom, Kreator czy Tankard dopiero przymierzają się do wydania pierwszej płyty – cały na biało wchodzi Iron Angel, nagrywając płytę, która łączy w sobie melodyjność i przystępność power/speed metalu wraz z agresją i bezkompromisowością thrashu.

Musiało minąć ponad 30 lat, żeby zespół bezsprzecznie uznawany za pionierów speed/thrash metalu w Niemczech w końcu zagrał w Polsce.
A że naszym priorytetem jest dokonywać tego, czego wcześniej nie dokonał nikt – nie mogło stać się inaczej.

VARATHRON – zespół, który od 30 lat wraz z Necromantią i Rotting Christ definiuje pojęcie hellenistycznego black metalu przyleci do Polski na ekskluzywny koncert w ramach czwartej edycji Black Silesia Festival.
Każda wizyta autorów kultowych „His Majesty at the Swamp” oraz „Walpurgisnacht” jest w Polsce nie lada wydarzeniem, a trudniej wyobrazić sobie bardziej idealne miejsce na atmosferyczno – black metalowy koncert niż Gród w Byczynie.

PSEUDOGOD – war metal od początku jest nieodłącznym elementem festiwalu, tym razem nie mogło stać się inaczej – po długich konsultacjach wśród miłośników gatunku postawiliśmy na jedną z najbardziej pożądanych od lat w Polsce nazw – przed Wami, prosto z podnóża Uralu i „not for the first in Poland” – Pseudogod. Zespół przyleci do nas również na jedyny koncert.

INFERNAL WAR – od przeszło 20 lat śląscy piewcy bluźnierstwa i nienawiści dumnie dzierżą sztandar wszystkiego, co najohydniejsze w black metalu. Tym razem zaszczycą swą obecnością również Gród w Byczynie.

VOIDHANGER – black/thrashowych mizantropów klasy robotniczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Wściekłość, bezkompromisowość, trująca gorycz bytu. Również po raz pierwszy na Black Silesia Festival.

NEKKROFUKK – jeden z najbardziej kultowych zespołów w polskim podziemiu, posiadający wyłącznie oddanych DIE HARD fanów zagra ekskluzywny, jedyny w tym roku koncert na polskiej ziemi w ramach Black Silesia Open Air. Ponadto zespół zagwarantował nam, że ten jeden koncert będzie miał charakter unikatowy. Szczegółów postanowił jednak nie zdradzać aż do samego wejścia na scenę.

Sam festiwal, pomimo wielu przeciwności losu pozostawiamy w niezmienionej formie – dwudniowego festiwalu Open Air w Grodzie Rycerskim Byczynie!

Pozostajemy również wierni pierwotnej koncepcji – stworzenia podziemnego festiwalu metalowego zrzeszającego światową czołówkę oldschoolowego i ekstremalnego metalu; starając się utrzymać na koncertowej mapie Polski jedyne w swoim rodzaju miejsce spotkań prawdziwych (unosi głowę) MANIACS.

Oldschool and extreme metal only. Cult underground acts only. No compromise.

Bilety dostępne tutaj

250 zł / 270 zł (bilet dwudniowy)
150 zł /170 zł (bilet jednodniowy)