Bush i Dirty Honey na jedynym koncercie w Polsce!

Pionierzy gatunku post-grunge, Bush, po 7 latach powracają do Polski! Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 90-tych, który wylansował takie przeboje jak „Swallowed” czy „Glycerine”, już 9 czerwca wystąpi w warszawskiej Proximie. Wieczór otworzy rock’n’rollowa sensacja ze Stanów Zjednoczonych, Dirty Honey!

Bush

Support: Dirty Honey

9.06.2020 / godz. 19:00

Warszawa / Proxima

Bush (Wielka Brytania/Caroline International) – post-grunge/rock

Bush to brytyjska formacja założona przez Gavina Rossdale’a i Nigela Pullsforda w 1992 roku. Nazwa zespołu pochodzi od dzielnicy Londynu, w której mieszkali muzycy – Shepherd’s Bush. Grupa zadebiutowała albumem „Sixteen Stone” (1994), który uważany jest za pierwszy album post-grunge’owy. Materiał odniósł wielki sukces w USA – sprzedano go w nakładzie 7 milionów egzemplarzy oraz dotarł do czwartego miejsca w notowaniu US Billboard 200, a utwory „Comedown” i „Glycerine” uplasowały się na szczycie listy US Billboard Modern Rock Tracks. Pod koniec 1996 roku zespół wypuścił nowy singiel „Swallowed”, którym promował nadchodzące wydawnictwo, „Razorblade Suitcase”. Utwór przez 7 tygodni nie schodził z pierwszego miejsca notowania Modern Rock Tracks, a album był najchętniej kupowanym krążkiem zarówno w USA, jak i wielu krajach na całym świecie. Niedługo po trasie promującej czwarte wydawnictwo grupy, „Golden State” (2001), zespół zawiesił działalność. Zespół powrócił do koncertowania po 8 latach, a rok później ukazała się płyta „The Sea of Memories”. Singiel „The Sound of Winter” uplasował się na pierwszym miejscu listy Billboard Alternative Songs, a utwór „Into The Blue” został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu The Avengers. Do tej pory zespół wydał 7 albumów, a na rok 2020 planowana jest premiera krążka „The Mind Plays Tricks on You”. W maju 2019 zespół podzielił się z fanami utowrem „Bullet Holes”, który został wykorzystany w filmie Jack Wick: Chapter 3 – Parabellum.  

W czerwcu Bush po raz drugi w swojej historii zawita do Polski. Na koncercie w Proximie na pewno nie zabraknie rockowych hitów z przełomu wieków, jak i nowości od prekursorów post-grunge’a!

Facebook Bush

Dirty Honey (Los Angeles) – rock‘n’roll

John Notto, gitarzysta Dirty Honey, nazywa muzykę swojego zespołu „nowomodnym rock’n’rollem”, z czym zgadza się wokalista grupy, Marc LaBelle i dodaje: „Zakładając zespół nie chcieliśmy przywoływać przeszłość, chcieliśmy grać muzykę, która jest seksowna, mocna i przebojowa”. Powstała w 2017 roku kapela już na początku swojej działalności zaskarbiła sobie sympatię takich artystów jak m.in. The Who, Guns N’ Roses czy Slash, z którymi miała już niejednokrotnie okazję występować w roli supportu. Debiutancki singiel Dirty Honey, „When I’m Gone”, to niezwykle przebojowy utwór z chwytliwym, podniosłym refrenem. Nie dziwi więc fakt, że przez długi czas plasował się w czołówce najlepszych rockowych piosenek poprzedniego roku. Co czyni ten młody, wciąż niezakontraktowany zespół wyjątkowym? Mięsiste melodie, wybuchowa dynamika oraz riffy, które uderzają z potężną siłą. Nie radzimy spóźnić się na ten występ!

Facebook Dirty Honey