Cellar Darling wystąpią w Poznaniu i w Krakowie

Cellar Darling z Anną Murphy na czele zaprezentuje się w Polsce już tej jesieni!

Odczarowują prog metal. Wszystko dzięki przygniatającym melodiom i charyzmie wokalistki, Anny Murphy (ex-Eluveitie). Ostatnia płyta Szwajcarów to czteroletnie już “The Spell”.

Na koncertach 19 i 20 października (kolejno: Poznań, Kraków) pojawią się też mieszający prog-rocka z popem i folkiem Iamthemorning (ich najświeższe wydawnictwo “The Bell” ukazało się w 2019 r.) oraz Maer, czyli poboczny projekt wokalistki Cellar Darling w odsłonie dark-folkowej.

Bilety SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)

CELLAR DARLING

(Szwajcaria) prog metal, folk metal:

Szwajcarskie Cellar Darling pokazuje, że połączenie znanych elementów z różnych parafii w jeden organizm nigdy nie zawodzi. Oczywiście trzeba przygotować to należycie i w taki sposób, aby brzmieć spójnie, ale grupa z Zurychu w ogóle nie postrzega tego w kategoriach wyzwania. Zupełnie, jakby urodzili się, by grać dokładnie w tej konfiguracji gatunkowej. W jej skład wchodzą monumentalne aranżacje zaczerpnięte ze świata progresywnego, natchniony folk o metalicznej podbudowie, a nawet trochę alt-metalowej przebojowości. Do tego dochodzi charyzma i wielofunkcyjność wokalistki, Anny Murphy, która oprócz śpiewu obsługuje także klawisze oraz lirę korbową – jeden z najsmutniej i najpotężniej brzmiących instrumentów świata.

FACEBOOK

IAMTHEMORNING

(Rosja) prog rock, art rock, chamber folk, chamber pop:

Iamthemorning to zespół czerpiący ze zbliżonych źródeł, co Cellar Darling, gatunkowo też łączy ich wiele, ale muzycznie są jak dzień i noc. Ten eteryczny duet nie ucieka w mięsiste brzmienie, nie poszukuje różnych źródeł ciężaru, a zamiast tego unosi się na własnej sennej mgiełce. Marjana Semkina i Gleb Kolyadin chętnie eksplorują te bardziej uduchowione i oniryczne zakamarki prog rocka, szukają kompromisu między ambientem a folkiem i ozdabiaja to wszystko wysmakowanym popem. Prawda, że brzmi jak idealna muzyka na magiczny wieczór?

FACEBOOK

MAER

(projekt międzynarodowy) dark folk:

Szukacie pomostu między Cellar Darling a Iamthemorning? Jeśli tak, to Maer jest… czymś kompletnie innym. Projektem zawiadują Anna Murphy i Marjana Semkina, ale muzycznie mamy do czynienia z czymś zupełnie innym. Najistotniejszy klucz gatunkowy w Maer to dark folk, a więc muzyka wymagająca cierpliwości – mroczna, powolna, niepokojąca. Tutaj nic nie jest oczywiste, napięcie buduje się stopniowo, z dbałością o szczegóły, choć do wybuchu nie dochodzi. To po prostu stale meandrująca fala smutku.

FACEBOOK

Zagrają:
CELLAR DARLING (Szwajcaria) prog metal, folk metal
+
Iamthemorning (Rosja) prog rock, art rock, chamber folk, chamber pop
Maer (projekt międzynarodowy) dark folk

Kiedy: 19 października (czwartek) 2023
Gdzie: Poznań @ 2Progi, ul. Norwida 18a
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 20 października (piątek) 2023
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 79/89 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert trafią do sprzedaży już 7 lipca o 11:00 na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)