Decadent Fun Club wystąpią przed The Young Gods w Krakowie

Szwajcarzy z The Young Gods przyjadą do Polski promować swój najnowszy album „Data Mirage Tangram”, który ukazał się w drugiej połowie lutego 2019 roku. Zespół zawita 2 kwietnia do krakowskiego Klubu Kwadrat.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w roli supportu zaprezentuje się grupa Decadent Fun Club z Warszawy. Aktualnie zespół pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się w 2019 roku.

Bilety kolekcjonerskie na koncert dostępne przez cały czas na: https://sklep.knockoutprod.net

THE YOUNG GODS (Szwajcaria) industrial, alternatywny rock, noise, ambient: 

Wielkie zespoły pochodzą z niewielkiej terytorialnie i ludnościowo Szwajcarii. Jednym z nich jest bez wątpienia powstała w 1985 roku we Fryburgu, a od lat mająca swój dom w Genewie grupa The Young Gods. Główny kierownik zamieszania, Franz Treichler (wokal, gitara, sample), kieruje formacją nieprzerwanie od 33 lat i nie ma najmniejszego zamiaru odchodzić na emeryturę. Wspiera go dzielnie kolega, z którym Młodych Bogów zakładał, klawiszowiec Cesare Pizzi, który w 2012 roku powrócił do kapeli po kilkunastu latach absencji. Skład uzupełnia perkusista Bernard Trontin. 

The Young Gods powstali z powodu zawodu Franza muzyką nowofalową w połączeniu z jego fascynacją eksperymentami dźwiękowymi na modłę Throbbing Gristle i Swans oraz elektroniką i mocnym rockowym uderzeniem. Z czasem Szwajcarzy wypracowali charakterystyczny styl, w którym znalazło się miejsce zarówno na mocny riff, jak i zimne, odhumanizowane, miarowe industrialne patenty. Na żywo The Young Gods siłę uderzenia ubierali nierzadko w ciekawe wizualne elementy, co czyniło i czyni do dziś bezpośrednie spotkanie z ich muzyką dodatkowo interesującym.

Twórczość Szwajcarów zyskała wielu zwolenników i zainspirowała niejednego artystę z najwyższej półki. Dość powiedzieć, że w tej grupie są legendarny David Bowie, The Edge z U2 i Mike Patton z Faith No More. Status kultowy mają już albumy „L’Eau Rouge”, „T.V. Sky”, „Only Heaven”. Warto też zwrócić uwagę na ich hołd dla Kurta Weilla. The Young Gods może nie należą do najbardziej produktywnych artystów, lecz jeśli już coś wydają, nie ma możliwości, aby przejść obok tego obojętnie. 

W Polsce muzyka szwajcarskiego zespołu przyjęła się bardzo szybko, a The Young Gods rzadko pomijają nasz kraj na trasie koncertowej. Niektóre z ich występów, chociażby ten na katowickich Odjazdach w 1992 roku, są pamiętane przez tych, którzy mieli okazję się nimi cieszyć, aż do dziś. Electro-noise’owy terroryzm – tak określa się sztukę tworzoną przez Młodych Bogów. Choć słowo „terroryzm” nie kojarzy się dobrze, w tym przypadku można być pewnym, że nic złego z obcowania z The Young Gods nie wyniknie. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Throbbing Gristle, Skinny Puppy, stare Ministry, Swans, Aphex Twin, Sonic Youth… 

Facebook The Young Gods

Oficjalna strona The Young Gods

DECADENT FUN CLUB (Polska) alternative post-punk, dark pop: 

W ciągu dwóch lat Decadent Fun Club wydał cztery single i teledyski oraz zagrał udane koncerty, m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Europejskie Targi Muzyczne CJG24, pierwszy zagraniczny koncert na Pop-Kultur Festival w Berlinie. W lipcu 2017 Decadent Fun Club jednogłośnie wygrał konkurs Jarocin Festiwal. Zespół supportował takich artystów jak: OMD, BOKKA, Coma, Krzysztof Zalewski (trasa koncertowa „Złoto”), Agressiva69, Rebeka czy Julia Marcell. 

W styczniu 2018 Decadent Fun Club otrzymał „Szczotę” – nagrodę muzyczną przyznawaną corocznie przez Annę Gacek i Piotra Stelmacha podczas koncertu „Offensywa De Luxe” w Trójce w kategorii „nadzieja roku”. Zespół znalazł się w TOP10 plebiscytu „Sanki 2018”, wskazującego najciekawsze nowe zespoły na polskiej scenie muzycznej według Gazety Wyborczej. W lipcu 2018 Decadent Fun Club znalazł się wśród 10 najlepiej rokujących artystów według redakcji K MAG. 

Decadent Fun Club nie wyraża się wyłącznie poprzez dźwięki i słowa. Identyfikacja wizualna zespołu jest tak samo silna i osobista jak ich muzyka. Wraz z grupą przyjaciół konsekwentnie ilustrują swoją muzykę obrazami utrzymanymi w charakterystycznej, introwertycznej konwencji. Teledyski grupy zyskały uznanie na Yach Film Festival, Berlin Music Video Awards i Cinemaforum. 

Aktualnie Decadent Fun Club pracuje nad debiutanckim albumem, który ukaże się w 2019 roku. 

Oficjalna strona Decadent Fun Club
Decadent Fun Club na Facebooku

Zagrają:
THE YOUNG GODS (Szwajcaria) industrial, alternatywny rock, noise, ambient
+
Decadent Fun Club (Polska) alternative post-punk, dark pop 

Kiedy: 2 kwietnia (wtorek) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl