Dziewiętnasta edycja Colours of Ostrava przeniesiona na 2021 rok

Poniżej znajdziecie oficjalne oświadczenie dotyczące zmiany daty:

Drodzy przyjaciele,

przez długi czas mieliśmy nadzieję i wierzyliśmy do końca… ale rzeczywistość jest, jaka jest. Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa musimy przenieść tegoroczną, dziewiętnastą edycję Colours of Ostrava na przyszły rok. Festiwal odbędzie się w dniach: 14.07-17.07.2021.

Wiemy, jak bardzo się cieszyliście na kolejną edycję Colours. Program festiwalu przygotowujemy prawie cały rok, by móc Wam dostarczyć jak najlepszych muzycznych wrażeń i innych atrakcji. Z powodu pandemii festiwal nie może być obecnie bezpiecznie organizowany i nie mamy innego wyjścia, musimy podporządkować się sytuacji.

Nie jesteśmy w tym sami, żaden festiwal na świecie nie może się w najbliższym czasie odbyć.Świat zamknął się na chwilę, a my pozostajemy odizolowani. Zaczęliśmy już intensywne pracować nad przeniesieniem tegorocznego programu, w tym koncertów głównych gwiazd i większości artystów na przyszły rok. Jak dotąd otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od przedstawicieli zespołów. Jesteśmy w tym razem i wierzymy, że będziemy mogli spotkać się za rok bez żadnych przeszkód. Tegoroczny program nie może się skończyć tylko na plakatach, dlatego bardzo nam zależy na jego realizacji w 2021 roku.

Mam jednocześnie do Was wielką prośbę, wesprzyjcie nas teraz. Absolutnie potrzebujemy Waszej solidarności. Niestety, nie istnieje ubezpieczenie na wypadek pandemii, a nasze inwestycje w festiwal i postępy w tworzeniu line-upu są ogromne. Zakupione bilety zachowują swoją ważność na przełożoną datę. Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście je zatrzymali i w ten sposób wsparli nasz festiwal, jego ideę, organizację i wysokiej jakości czterodniowy program. 

 
Rozumiemy jednak, że niektórzy z Was w tej trudnej sytuacji będą prosić o zwrot. W przyszłym tygodniu zespół joyStore by Going. skontaktuje się ze wszystkimi, którzy nabyli bilety i przedstawi instrukcję dot. realizacji ewentualnych zwrotów.Jeśli Wasze bilety pochodzą z czeskiego sklepu, piszcie na: informace@colours.cz. Jeżeli kupiliście bilety na innych portalach, prosimy, kontaktujcie się bezpośrednio ze swoimi punktami sprzedaży. Jeśli macie pytania lub wątpliwości, piszcie do nas na: info@colours.pl.

Festiwal jest i w kolejnych miesiącach będzie przede wszystkim w Waszych rękach. Jeśli zatrzymasz bilet na przyszłe lato, pozwolisz nam dalej działać i pracować nad następną edycją. Wydarzenia muzyczne są ściśle związane z emocjami. Jesteśmy w euforii, kiedy stworzymy wspaniałą edycję i rozczarowani, kiedy nie ma chemii między publiką a artystą. Prosimy deszcz, aby był dla nas łaskawy i pilnujemy, by artyści mogli dać z siebie wszystko podczas występów. Obecna sytuacja jest jednak bezkompromisowa.Jesteśmy bezradni i trudno jest się nam pogodzić z tym, że ogrom pracy i bliska wizja lata znikają na naszych oczach.

Nie ukrywam, że taka zmiana, na mniej niż trzy miesiące przed rozpoczęciem festiwalu, jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Nie chodzi tylko o nas, ale także o artystów, dostawców, współpracowników, pracowników tymczasowych, osób obsługujących stoiska i wielu innych związanych z festiwalem.
Niemniej jednak jesteśmy optymistami i dzięki Wam oraz wsparciu partnerów i sympatyków stworzymy ten festiwal po prostu rok później. Przeczekamy, a potem znowu się spotkamy. Bardzo Wam za to dziękuję. 

Dbajcie o siebie, swoich bliskich, przyjaciół, bądźcie zdrowi i pełni optymizmu. Do zobaczenia podczas przyszłorocznej, pięknej edycji Colours of Ostrava w lipcu 2021 roku.

Zlata Holušová i cały zespół Colours of Ostrava