Erase – nowy singiel zespołu Taint

„Erase” to kolejny element muzycznej układanki, jaką będzie „Looking For Myself”. Po rozgrzewce z „Under Control” zaczęliśmy eksperymentować z różnymi kierunkami, co zaowocowało nową jakością brzmienia. Jak zresztą sama nazwa EPki sugeruje, nie boimy się próbować. Chcemy, by nasza twórczość odzwierciedlała to, w jaki sposób każdy z nas postrzega muzykę.

Warstwa tekstowa oparta jest na odczuciach związanych z otaczającą nas codziennością oraz ze światopoglądową kontemplacją egzystencji człowieka zagubionego, szukającego własnego ja, co również wpisuje się w tytuł tegoż albumu.

Niestety, przez pandemię musieliśmy ograniczyć ilość spotkań i przejść na zdalne tworzenie nowych utworów. Na szczęście obecna technologia pozwala bez większych problemów wymieniać się pomysłami i nagraniami. Zmieniło to też nieco nasze spojrzenie na komponowanie i umożliwiło lepsze dostrzeżenie niuansów, które przedtem nam umykały.

Klip do utworu Erase został nakręcony w studiu w Krakowie. Za reżyserię i montaż odpowiada Sergey Stovba z Grain Visuals, a oświetlenie dostarczyła Manufaktura Dźwięku. Nagrania audio zostały zrealizowane w Pszczyńskim Wally Studio we współpracy z Michałem Walą – gitarzystą i producentem. Przy realizacji klipu pomogło Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz PCKul. 

Mamy nadzieję, że słuchanie tego utworu sprawi Wam wszystkich tyle samo przyjemności, ile nam dało stworzenie go!

Facebook Taint