Heilung prezentuje pierwszy utwór z nadchodzącej płyty

Grupa udostępniła w sieci singiel “Norupo”, który zapowiada ich zbliżający sie album – “Futha”

Chociaż powyższa produkcja studyjna grupy ukaże się dopiero 28 czerwca 2019, już teraz można zapoznać się z promującym ją utworem „Norupo”. Album zostanie wydany się za pośrednictwem wytwórni Season of Mist. 

Posłuchaj najnowszego utworu Heilung – „Norupo” na Youtube:

Heilung zawita do Polski jesienią 2019 roku. Grupa wystąpi 22 października w warszawskim klubiePalladium. W sprzedaży dostępne są ostatnie bilety na koncert! 

Druki kolekcjonerskie można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.net, natomiast bilety na numerowane miejsca siedzące są dostępne w sieci Eventim.pl na: https://www.eventim.pl

HEILUNG (Dania) pagan folk, eksperymentalny folk:

Nie szukajcie tu nawiązań do polityki i do religii. O to apeluje do odbiorców niesamowite duńskie trio Heilung, które tworzą Kai Uwe Faust, Christopher Juul i Maria Franz. Ich fascynuje mitologia nordycka i klimaty średniowieczne. Od brudów współczesnego świata wolą się trzymać z daleka. Sądząc po tym, jak odbierana jest ich twórczość, robią słusznie. 

O tym, co tworzą, mówią: „Amplified history from early medieval northern Europe”. Wgłębiają się w temat maksymalnie, teksty nierzadko budują na tym, co zostało napisane na dawnych nordyckich artefaktach. W przeciwieństwie do Einara Slevika nie mają nic przeciwko okresowi wikińskiemu. Twórczość Heilung na żywo to… To coś niesamowitego, co jest połączeniem muzycznego performance’u z dawnym pogańskim rytuałem, w którym otoczka wizualna gra nie mniejszą rolę niż podkład muzyczny. 

Heilung doceniono podczas prestiżowego norweskiego Midgardsblot Festival, a angielski „Metal Hammer” nominował Duńczyków do Metal Hammer Golden Gods Award w kategorii „Best Underground Band”. Nagrywają od jakiegoś czasu dla renomowanej wytwórni Season Of Mist. Dorobek Heilung to albumy „Ofnir” (2015) i „Lifa” (2017). W 2019 roku powiększy się on o kolejną produkcję, „Futha” (premiera, maj 2019). 

Sprawdź, jeśli lubisz: Wadruna, Faun, Danheim… 

https://www.facebook.com/amplifiedhistory


Zagrają: 
HEILUNG (Dania) pagan metal, eksperymentalny folk 

Kiedy: 22 października (wtorek) 2019 
Gdzie: Warszawa @ Palladium, ul. Złota 9 
Bilety: 140/160 zł (miejsca stojące), 180/200 zł (miejsca siedzące) 
Organizator: Knock Out Productions