Imminence wystąpi we Wrocławiu

Knock Out Productions prezentuje koncert Imminence we Wrocławiu!

Metalcore’owcy wystąpią 2 lutego 2020 roku we wrocławskim klubie DK Luksus. Będzie to jedyny występ Imminence w Polsce w trakcie trwania zimowej trasy koncertowej.

Szwedzka grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album zatytułowany „Turn The Light On”. Płyta ukazała się 3 maja dzięki wytwórni Arising Empire Records.

Bilety na koncert są już dostępne w sprzedaży! Można je zakupić online na: https://sklep.knockoutprod.net.

IMMINENCE (Szwecja) metalcore:

Plotki o śmierci metalcore’a są przesadzone. Tak można z czystym sumieniem strawestować słynne powiedzenie, gdy posłucha się tego, co ma do zaproponowania szwedzka formacja Imminence. Zespół, który doceniła słynna Nuclear Blast, z byle kim nie podpisująca umów.

Powstały w 2010 roku w Trelleborg/Malmö zespół tworzą: Eddie Berg (wokal, skrzypce), Christian Höijer (gitara basowa), Harald Barrett (gitara) i Peter Hanström (perkusja). Fundamentem ich muzyki jest metalcore, choć bliższe prawdy jest napisanie, że to tylko jeden ze składników. Ponieważ Imminence czerpie z paru stylów, choćby z djentu, popu, pop rocka, muzyki klasycznej. Określenie „alternatywny metalcore” jest w sam raz.

Imminence wyróżniają na pierwszy rzut ucha dwa elementy – kapitalny wokal Eddiego (ostry i melodyjny), który ponadto gra na skrzypcach, fortepianie i reżyseruje teledyski oraz świetne wstawki skrzypiec i fortepianu w utworach, wyjątkowe w szeroko pojętym metalcorze. Dodać można jeszcze świetną żonglerkę klimatami oraz świetne wyczucie melodii.

W 2015 roku ukazał się przełomowy dla Imminence singel „The Sickness”. Od tamtej pory kapela niezmordowanie koncertuje, zdobywając fanów w kolejnych miejscach, do których się udaje. Na koncie mają kilka singli i albumów. Spośród tych drugich najmocniej namieszał „Turn The Light On”, który zebrał entuzjastyczne recenzje w muzycznej prasie. Jak mówił barwnie Eddie, płyta „rzuca światło na ciemność, którą nosimy w sobie”.

Sprawdź, jeśli lubisz: Architects, Bury Tomorrow, While She Sleeps…

Oficjalna strona Imminence

Facebook Imminence

Zagrają:
IMMINENCE (Szwecja) metalcore

Kiedy: 2 lutego (niedziela) 2020
Gdzie: Wrocław @ DK Luksus, ul. Wita Stwosza 16
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)