Incantation zagra przed Wolves In The Throne Room

Dwa polskie koncerty przełożonej trasy zespołu już niebawem!

Wolves In The Throne Room wystąpią w Polsce kolejno 20 października w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie 21 października w klubie Proxima w Warszawie.

Do składu koncertu dołącza Incantation, które świętuje w tym roku 30-lecie swojej twórczości! Amerykańska death metalowa grupa promuje obecnie swój najnowszy album „Sect Of Vile Divinities” (2020), wydany przez Relapse Records. Gościem specjalnym zespołu będą Bell Witch & Aerial Ruin, występujący pod nazwą Stygian Bough. 

Bilety na koncerty zespołów są nadal dostępne tutaj.

WOLVES IN THE THRONE ROOM

(USA) atmosferyczny black metal:

Zespół Wolves In The Throne Room to klimatyczny black metal według braci Nathana i Aarona Weaverów. Założyli go w 2002 roku w rodzinnym mieście Olympia w stanie Waszyngton. Miejsce nie jest bez znaczenia, gdyż bliskość przepięknej natury, gór, lasów i jezior, przełożyła się następnie na atmosferę muzyki WITTR, w której poza blackowymi, jest miejsce na elementy transowe i ambientowe.

Natura i jej potęga oraz tajemnice stanowią też ważną część przekazu grupy. Sprawa kluczowa to koncerty, które Wolves In The Throne Room gra bez makijaży, bez kapturów i masek oraz przy świetle płomieni, co tworzy aurę swoistego muzycznego rytuału. Bracia lubią, gdy publika, zamiast szaleć, kontempluje ich muzykę.

WWW
FACEBOOK

INCANTATION

(USA) death metal:

Kiedy amerykański death metal robił się coraz bardziej wycyzelowany, techniczny i precyzyjny, Incantation popłynęli pod prąd i usadowili się w podziemiu. W bardzo głębokim podziemiu. Właściwie to przy samej piekielnej lawie. Ten morderczy death metal na maksymalnie niskim stroju, hałasie i chaosie nigdy nie stracił na sile – niezależnie czy mówimy o świetnej nowej płycie, czy o kultowych strzałach rzędu „Onward to Golgotha”. Skład dowodzony przez Johna McEntee nigdy nie pudłuje – na żywo również.

FACEBOOK

STYGIAN BOUGH: BELL WITCH & AERIAL RUIN

(USA) dark folk, funeral doom:

Album „Stygian Bough: Volume I” to dowód na to, że kolaboracje mogą wydać naprawdę przepyszne owoce. Tworzący wyjątkowy duet Bell Witch Dylan Desmond i Jesse Shreibman zaczęli rozmowy o wspólnym przedsięwzięciu z Erikiem Moggridgem (aka Aerial Ruin) w 2018 roku. Kilkanaście miesięcy później na rynek trafił efekt genialny efekt ich współpracy.

Bell Witch w końcówce drugiej dekady XXI wieku zyskał wielu fanów oraz doczekał się zasłużonego uznania. Szczególnie za będącego arcydziełem kolosa „Mirror Reaper”. Dobrze pod szyldem Aerial Ruin radził sobie też darkfolkowiec Erik Moggridge. Z połączenia wyobraźni wymienionych artystów powstał przepiękny materiał emanujący z jednej strony kruchym, łagodnym, akustycznym, pełnym melancholii klimatem, a z drugiej wtłaczający w ziemię ciężarem funeral doomu. „Stygian Bough: Volume I” wciąga, czaruje i zachwyca.

FACEBOOK

Zagrają:
WOLVES IN THE THRONE ROOM (USA) atmosferyczny black metal
+
Incantation (USA) death metal

Stygian Bough: Bell Witch & Aerial Ruin (USA) klimatyczny dark folk, funeral doom

Kiedy: 20 października (czwartek) 2022
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 21 października (piątek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT
– SKLEP eBILET