Ingested oraz Kill The Lights wystąpią przed Bleed From Within

Zespoły zaprezentują się wspólnie 9 listopada w warszawskim klubie Hydrozagadka!

Bleed From Within powrócą do Polski już jesienią, by promować swój najnowszy album „Fracture” (2020, Century Media Records).

U boku zespołu zagra Ingested, którego dyskografię zamyka aktualnie styczniowy EP „Stinking Cesspool of Liquified Human Remnants” (Unique Leader Records), a koncert rozpocznie grupa Kill The Lights, promująca swoje debiutanckie wydawnictwo – „The Sinner” (2020, Fearless Records).

Bleed From Within w towarzystwie Ingested oraz Kill The Lights wystąpi 9 listopada 2021 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka. Bilety na koncert są dostępne tutaj.

BLEED FROM WITHIN (Szkocja) metalcore:

Davie Provan (gitara basowa), Craig „Goonzi” Gowans (gitara), Scott Kennedy (wokal), Steven Jones (gitara) i Ali Richardson (perkusja) to od 2017 roku skład szkockiej formacji Bleed From Within. Jej żywot zaczął się jednak znacznie wcześniej, bo w 2005 roku, co z obecnego wcielania pamiętają Scott, Ali i Craig.

Bleed From Within muzycznie wyszedł od deathcore’u, by z czasem zbliżyć się do grania bardziej metalcorowego, melodyjnego określanego również jako groove metal. Wielką inspiracją byli początkowo sławniejsi koledzy z Lamb Of God, czy As I Lay Dying, z którymi Szkoci mieli zaszczyt dzielić później niejednokrotnie scenę. W biografii zespołu szczególne znaczenie ma rok 2013. Zarówno dlatego, że ukazała się wtedy znakomita płyta „Uprising” z gościnnym udziałem Liama Cormiera z kanadyjskiego Cancer Bats, jak i z powodu otrzymania nagrody Golden Gods Award w kategorii „Best New Band”.

Oficjalna strona Bleed From Within

FACEBOOK BLEED FROM WITHIN

INGESTED (Wielka Brytania) deathcore, death metal:

Manchester to nie tylko dwa wielkie kluby piłkarskie, legendy muzyki alternatywnej i klubowej. W 2006 roku kilku maniaków metalcore’a i death metalu postanowiło założyć zespół, w którym połączyliby swoje muzyczne fascynacje. Tak narodził się zespół Ingested.

W kapeli najbardziej znanymi postaciami są perkusista Lyn Jeffs oraz gitarzysta Sean Hynes, którzy zdobywali w szlify także w deathcore’owej załodze Annotations of an Autopsy. Właśnie deathcore dominuje w muzyce Ingested. Grupa miała okazję nie raz objechać Europę z koncertami, choćby u boku Carnifex, Cryptopsy, czy Crowbar. W 2020 roku wydała pełnowymiarowe dzieło „Where Only Gods May Tread”, a parę miesięcy po nim EP-kę, która ujrzała światło dzienne już w roku 2021 pod tytułem „Stinking Cesspool of Liquefied Human Remnants”, zdradzającym fascynację estetyką gore i dokonaniami wczesnego Carcass.

OFICJALNA STRONA INGESTED

FACEBOOK INGESTED

KILL THE LIGHTS (Wielka Brytania/USA) metalcore, modern metal:

Perkusista Michael „Moose” Thomas, który kiedyś bębnił w światowej sławy walijskiej załodze Bullet From A Valentine, po jej opuszczeniu znalazł artystyczną przystań w zespole Kill The Lights. Czasu nie marnuje, ale też i nie ma ku temu okazji, ponieważ otaczają go klasowi muzycy o konkretnym dorobku.

Wokal w Kill The Lights należy do znanego kiedyś z Throw The Fight Jamesa Clarka. Pokaźne osiągnięcia i staż w amerykańskim Still Remains to dorobek gitarzysty Jordana Whelana. Drugi gitarzysta, Travis Montgomery, grał w Threat Signal. Jedynie basista Chris Clancy ma mniej imponujące dokonania. Panowie porozumieli się wstępnie odnośnie wspólnego grania w 2017 roku, a dwa lata później już zaczęli pisać debiutancki materiał. O tym, co grają, mówią „modern metal”. Pierwsza jego duża porcja pojawiła się w 2020 roku pod tytułem „The Sinner”. Brzmienie płycie nadał legendarny Colin Richardson (m.in. Machine Head).

OFCIJALNA STRONA KILL THE LIGHTS

FACEBOOK KILL THE LIGHTS

Wystąpią:
BLEED FROM WITHIN (Szkocja) metalcore
+
Ingested (Wielka Brytania) deathcore, death metal
Kill The Lights (Wielka Brytania/USA) metalcore, modern metal

Kiedy: 9 listopada (wtorek) 2021
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. Żwirki i Wigury
Bilety: 69 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT
– SKLEP eBILET