Jozef Van Wissem i Artur Rumiński zagrają w Warszawie

Deerhunter Booking oraz klub Pogłos zapraszają na występ niesamowitego lutnisty Jozefa van Wissema. Ten ekskluzywny występ odbędzie się na podwórku domku przy ulicy Burakowskiej 12. Wejście do klubu będzie, ze względu na obostrzenia związane z wirusem limitowane do 150 osób.

JOZEF VAN WISSEM [Holandia][Dark Folk/ Lute]

Jozef van Wissem jest jednocześnie awangardowym kompozytorem i barokowym lutnistą; nieobce mu pojęcie dychotomii.” – The New York TimesMuzyka van Wissema intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow’s Parties czy Primavera Sound. Van Wissem studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka, a także wykłada przedmiot o interesującej nazwie „Wyzwolenie lutni”. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie „soundtracku” do obrazu „Ambasadorowie” Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval. W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Nagrywał także z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie; te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć. 

ARTUR RUMIŃSKI [Polska][Dark Ambient/ Drone/ Ambient] 

Jeden z najbardziej zapracowanych muzyków na rodzimej scenie, znany z niezliczonej ilości projektów, takich jak: ARRM, Thaw, Furia, czy Gruzja. W Pogłosie zagra swój najnowszy solowy materiał. Zasady bezpiecznej zabawy:
– prosimy Was o dezynfekowanie rąk płynem dezynfekcyjnym,
– prosimy o zachowanie dystansu 2m od innych uczestników, oraz zakładanie maseczki w kolejkach, podczas korzystania z kontenera sanitarnego, ciągów komunikacyjnych

KIEDY: 01.08.2020
GDZIE: Podwórko Pogłos
BILETY: 60 PLN – GoOut

Wydarzenie na Facebooku