„Lifeline” – nowa płyta Afterload

Afterload długo kazał czekać na swój najnowszy album zatytułowany „Lifeline”. Płyta, która powstawała w czterech różnych studiach właśnie miała swoją premierę.

Na nagranie płyty zespół poświęcił wiele czasu oraz pracy po to, by uzyskać jak najlepszy efekt finalny, dlatego też realizacja albumu „Lifeline” podzielona została na kilka etapów i odbyła się łącznie w czterech różnych studiach nagraniowych przy współpracy z pięcioma różnymi producentami muzycznymi, z których każdy zadbał o jak najlepsze brzmienie każdego z nagrywanych instrumentów.

AFTERLOAD feat. ŁUKASZ DRAPAŁA

Jak informuje zespół, perkusja na „Lifeline” została nagrana w studio Braci Cugowskich nagrań zajął się producent Adama Drath. Gitary zostały zarejestrowane w SinMix Production gdzie realizacją nagrań opiekował się Grzegorz Kulawiak, który w ostatnim czasie miał wpływ na gitarowe brzmienie takich zespołów jak Katatonia czy Dark Tranquillity. Partie basu i wokalu nagrane zostały w HZ Studio pod czujnym okiem producentów Mariusza Konika i Roberta Wawro. Finalna produkcja, mix oraz mastering płyty Lifeline jest dziełem Tomasza „Zeda” Zalewskiego znanego ze współpracy z takimi zespołami jak Coma, Frontside czy Decapitated. Na płycie zespołu Afterload będzie można również usłyszeć gości takich jak wspomniany wcześniej Łukasz „Luke” Drapała z zespołu Chemia jak również Piotr „Voltan” Sikora występujący w szeregach zespołów Leash Eye i Exlibris oraz gitarzystę Adama Dratha, który od lat współtworzy zespół Bajm.
Na płycie znalazł się m.in. cover utworu „Open Your Mind” Guano Apes.

Nowego albumy Afterload można posłuchać m.in. na platformach cyfrowych, jak:
Sklep on-line
Spotify