Mentor i Minetaur wystąpią przed Philem Anselmo w Warszawie

Koncert amerykańskiego zespołu otworzą dwie polskie grupy: Mentor oraz Minetaur!

Gościem specjalnym warszawskiego koncertu Phil’a Anselmo & The Illegals będzie śląski zespółMentor, który zgromadził dotychczas w swojej dyskografii dwa pełnowymiarowe wydawnictwa, w tym ostatnie – „Cults, Crypts and Corpses”, wydane przez Pagan Records w 2018 roku.

Koncert uświetni również warszawska kapela Minetaur, która w kwietniu obecnego roku, wydała najnowszą EP-kę, zatytułowaną „Power Tools”.

Występ Philip’a H. Anselmo & The Illegals w stolicy będzie częścią trasy promującej album„Choosing Mental Illness as A Viture”, a także wyjątkowym hołdem ku poprzedniej kapeli Anselmo – zespołowi Pantera. Muzycy wykonają w Warszawie najbardziej znane numery grupy, takie jak „I’m Broken” czy „Walk”.

Przypominamy, że bilety na koncert nie będą już dostępne w oficjalnej sprzedaży. Nie będzie można ich zakupić również w dniu koncertu. Bardzo dziękujemy za ogromne zainteresowanie!

PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS (USA) groove, sludge: 

Jeden z największych wokalistów i frontmanów w historii metalu powraca do Polski, aby dać wyjątkowy koncert. Phil Anselmo i jego przyjaciele z The Illegals oprócz kompozycji ze swoich dwóch płyt – „Walk Through Exits Only” (2013) i „Choosing Mental Illness As A Virtue” (2018), zaprezentują bowiem wybór kompozycji zespołu, który dał Amerykaninowi z Nowego Orleanu nieśmiertelną sławę, czyli Pantery. 

O Philu można by napisać grubą i pasjonującą książkę albo nakręcić parogodzinny film, który na pewno by się prędko nie znudził. Życie Phila pełne było bowiem wzlotów, upadków, szaleństw, kontrowersji. Bywał w formie wybitnej i porywał wielotysięczną publikę na koncertach, bywało też z nim znacznie gorzej, co wiązało się przede wszystkim z uzależnieniem od narkotyków, co omal nie doprowadziło Anselmo do śmierci. Zawsze się jednak podnosił, zawsze wracał i odbudowywał formę. 

Od zawsze wielbiciel horrorów i boksu, wielki pasjonat muzyki. Phil Anselmo zapisał wspaniałą kartę w historii metalu dzięki Panterze, Down, Superjoint Ritual, udziale w albumach Necrophagii i wielu innych. Phil jest wszechstronny i równie dobrze czuje się, grając groove metal, black metal, hardcore punk, sludge, czy southern rocka. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Arson Anthem, Superjoint Ritual, Pantera… 

Facebook

MENTOR (Polska) black metal, thrash metal, hardcore punk:

Mentor to istniejąca od 2011 roku czteroosobowa załoga z Sosnowca, która bardzo szybko zdobyła serca publiczności kapitalną, walącą prosto w twarz mieszanką black metalu, thrashu, hard core’a i punka. Kapelę tworzą muzycy, którzy z niejednego pieca chleb jedli, a w dossier mają takie nazwy, jak Thaw, Furia, ARRM, J.D. Overdrive, a także poważne osiągnięcia w dziedzinie rejestracji albumów (basista Gusion’s Drone, czyli Haldor Grunberg).

Mentor to zespół, który nie owija w bawełnę. Suit w jego wykonaniu raczej nie usłyszycie, za to krótkie, szybkie, energetyczne kawałki, jak najbardziej. Krótko, mocno i na temat jest na albumach „Guts, Graves and Blasphemy” (2016) i „Cults Crypts and Corpses” (2018). Wokalista King of Nothing mówił o muzyce Mentor „Rock’n’roll z diabłem w tle”. Trudno o trafniejsze ujęcie tematu.

Sprawdź, jeśli lubisz: Kvelertak, High on Fire, Clutch…

Facebook Mentor

MINETAUR (Polska) southern metal, groove metal:

Minetaur to istniejąca od 2012 roku warszawska załoga, stylistycznie zapuszczająca się do krain southern i groove metalu. Zespół powstał z inicjatywy muzyków, którzy szlify zdobywali w takich zespołach, jak Hedfirst, Backbone, Vecordia, Erased. Słuchając muzyki Minetaura słychać, że bliskie sercu warszawskich muzyków są takie kapele, jak Pantera, Gojira, Crowbar, Meshuggah. Tytanami pracy może nie są, ale mogą się pochwalić bardzo udanym debiutanckim albumem „Gravel Pit” z 2017 roku i przede wszystkim koncertami w roli supportu Jinjer oraz wielkiej legendy thrash metalu, niemieckiego Kreatora.

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Crowbar, Superjoint Ritual…

Minetaur Facebook

Wystąpią:
PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS (USA) groove, sludge
+
Mentor (Polska) black metal, thrash metal, hardcore punk
Minetaur (Polska) southern metal, groove metal

Kiedy: 14 lipca (niedziela) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Organizator: Knock Out Productions