Mystic Festival 2022. W ostatniej korekcie programu dołączają m.in. Hexvessel, Mentor i Hentai Corporation.

Hexvessel, Mentor, Hentai Corporation i Neon Mud dołączają do programu festiwalu. Zastąpią w nim Mortiisa, ukraińskie grupy Motanka i 1914 oraz Swayzee.

Psychodeliczny occult folk rock wyłoni się z głębin fińskich lasów, by zagościć 4 czerwca na Sabbath Stage. W ostatniej chwili do programu Mystic Festival dołączają Hexvessel, by zabrać was w kolorową podróż… Iron Realm Productions, który tego dnia jest patronem Sabbath Stage, zaprosił Hexvessel w zastępstwie za Mortiisa, którego życie zmusiło do zrezygnowania z przylotu do Polski: „Z żalem jestem zmuszony odwołać koncert na tegorocznym Mystic Festival. Powodem są problemy zdrowotne – nie zagrażające życiu i naprawialne, ale powodujące ból, który uniemożliwi mi występ. Już planuję powrót do Polski w kolejnym roku“.

Niestety, na festiwalu nie zobaczymy też zapowiadanych wcześniej ukraińskich grup: 1914 i Motanka. Wojna, którą Ukraina bohatersko toczy od trzech miesięcy z rosyjskim najeźdźcą, oznacza dla wszystkich mężczyzn konieczność pozostania w ojczyźnie i obrony kraju. Artystów to również dotyczy, ale żywimy nadzieję, że oba zespoły zobaczymy jeszcze na Mystic Festivalu, podobnie jak fanów z Ukrainy, których wielu gościliśmy choćby na edycji krakowskiej. Jesteśmy z wami!

Dziękujemy zespołom, które przyjęły nasze zaproszenie w ostatniej chwili, by uzupełnić skład tegorocznej edycji festiwalu, tym bardziej, że to znakomite formacje. Na Mystic Festival 2022 usłyszycie więc odjechany thrash Hentai Corporation, czarnego jak smoła thrash’n’rolla w wykonaniu Mentora i plugawy stoner/sludge Neon Mud.

Na naszej stronie znajdziecie uaktualniony program festiwalu – sprawdźcie go dobrze, by nie przegapić koncertu ulubionego wykonawcy!