Nowy, piękny singiel i video od Helaine Vis

W piątek (18.12) premierę będzie mieć nowy singiel Helaine Vis „You’ll Never Be My Man”. Towarzyszyć mu będzie elektryzujące video. Utwór zapowiada debiutancką płytę młodej artystki!

Muzyka: Helaine Vis / Grzegorz Skoczylas
Słowa: Helaine Vis

„You’ll Never Be My Man” to drugi singiel promujący debiutancką płytę Helaine Vis. Album zostanie wydany wiosną 2021 roku. Teledysk do utworu powstał w Poznaniu we współpracy artystki z lokalnym twórcą filmowym Krzysztofem Michalukiem. – Naszym celem było uchwycenie obrazem tematu piosenki, jakim jest bycie z kimś, kto jest pusty w środku. To utwór o relacji, w której nie jesteśmy szczęśliwi, ale zostajemy bo jesteśmy samotni. – mówi Helaine Vis. – Debiutowaliśmy jako duet akustyczny i w takiej konfiguracji graliśmy przez ponad dwa lata. Nasza pierwsza płyta będzie zdecydowanie bardziej rozbudowana niż tylko wokal i gitary. „You’ll Never Be My Man” to nasza zupełnie nowa, energiczna odsłona muzyczna – dodaje młoda artystka.

Helaine Vis to 24-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Podstawą jej piosenek są słowa, głos, emocje i gitara. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W dwa lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70 koncertów. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival czy Juwenalia Krakowskie. Oprócz tego grali w mieszkaniach, na ulicach, w klubach, kawiarniach na polu lawendy, na strychu, w salonie fryzjerskim…

Cały rok 2020 upłynął na dodawaniu do wyżej wspomnianej akustycznej bazy kolejnych warstw muzycznych, z których powstał debiutancki album artystki. Piosenki znajdujące się na tej płycie powstawały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mamy zatem utwory o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o poszukiwaniu, znajdowaniu i gubieniu miłości, o błędach i nauce którą z nich wynosimy, o smutku i jego akceptacji…
– Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach i wszelakich doświadczeniach, bo jeśli to pomogłoby chociaż jednej osobie, będę spełniona. Chciałabym żeby ludzie uczyli się na moich błędach – deklaruje Helaine Vis.

Facebook Helaine Vis