Premiera teledysku i streaming debiutanckiego albumu Maga

10 kwietnia 2020 miała miejsce premiera debiutanckiego albumu doom metalowego zespołu MAG, który został wydany nakładem Piranha Music. Na płycie znajduje się 5 utworów nawiązujących do rozmaitych wątków ze świata fantastykihorrorów okultyzmu. Całość dostępna jest do odsłuchu m.in. na serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, Deezer, iTunes). 
Debiut torunian, zatytułowany po prostu „Mag„, promuje klip do utworu „Samotnik z Providence„, który stworzony w technice found footage przez kolektyw Sasquatch.
Mag „Samotnik z Providence”:
MAG został powołany do życia w 2018 roku w Toruniu. Zespół wrzuca do kotła riffy Black Sabbath, ciężar Electric Wizard i szaleństwo Conana, przyprawiając to wszystko odrobiną klimatu occult rocka, a z powstałej mieszanki zlepia swoją interpretację doom metalu. Psychodeliczne tripy przeplatają się w ich twórczości z metalowymi blastami, a nad wszystkim unosi się opętańczy momentami wokal. W projekcie udziela się m.in. dwóch muzyków Diuny, a mimo krótkiego stażu dzielili już scenę np. z kultowym zespołem SUMA.  MAG w sieci:
https://www.facebook.com/magofdoom/ 
https://magdoom.bandcamp.com/