Ragnar Ólafsson na trasie w Polsce – promocja nowej płyty.

To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne  gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał sześć albumów studyjnych (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii !) i koncertował w ponad 30 krajach! Ragnar jest też od niedawna w grupie Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk i country. Piosenki zostały zawarte na debiutanckiej płycie „Urges” (końcówka nakładu!) wydanej przez polską oficynę Borówka Music. Krążek zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką, solową trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „Miss” (premiera w sierpniu 2020!). Płytę zapowiada utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w lutym 2020 roku w radiowej Trójce.

Sprawdźcie tego Islandczyka na żywo! Czaruje!

Koncert tylko dla 20 osób (!) promujący nową płytę „Miss”!

gdzie: Łodź – Wooltura (ul. Wólczańska 40/42)
kiedy: czwartek, 3 września 2020, godz. 20.00

Koncert na Facebooku:https://www.facebook.com/events/742783553135587/

Bilety:
30 zł – w przedsprzedaży / 35 zł – w dniu koncertu
Tylko 20 sztuk! Do kupienia wyłącznie przez internet:https://www.biletomat.pl/koncerty/ragnar-olafsson-lodz-9516/