SEAFRET POWRACAJĄ PO ROKU NIEOBECNOŚCI

Brytyjski zespół Seafret wypuścił właśnie swój najnowszy singiel “Fall” pod skrzydłami wytwórni The Orchard. To wielki powrót duetu, który tworzą Jack Sedman i Harry Draper. Ten mocno energetyzujący kawałek wyprodukowany został przez Rossa Hamiltona z Rocket Science Recording Studios w Glasgow.

Duet o najnowszym singlu: Czasem wydaje się, jakby zamknęły się wszystkie drzwi wokół nas – wtedy tracimy motywację i serce do tego, co robiliśmy i dokąd zmierzaliśmy. “Fall” jest o tym, by zwyciężać to uczucie i nigdy się nie poddawać.”

Klip do piosenki wyreżyserował Stuart Alexander, który pracował wcześniej przy klipach do “Monsters” i “Loving You”.

“Po dobrych doświadczeniach w pracy ze Stuartem Alexandrem przy poprzednich kawałkach czuliśmy, że powinien wyreżyserować również ten do “Fall”. Tworzenie filmu do muzyki tchnie w piosenkę jeszcze więcej życia, a Stuart od początku dawał z siebie więcej niż zakładaliśmy. W najnowszym klipie historia osadzona jest w I wojnie światowej – żołnierz na polu bitwy walczy o swoje życie, pragnąc wrócić do domu. Ten utwór mówi o niepoddawaniu się, kiedy sprawy przybierają inny obrót, niż zakładaliśmy, a nakręcone do niego sceny są świetną ilustracją do tego przesłania. Każdy, kto pracował przy tym klipie dał z siebie wszystko i mamy nadzieję, że odbiorcom spodoba się nasza praca i odnajdą z nią jakieś połączenie.”

Zespół dał się poznać w ostatnich latach polskiej publiczności przy okazji kilku koncertów – zdobyli oddaną grupę odbiorców, która wiernie pojawiała się pod scenami podczas kolejnych wizyt chłopaków w naszym kraju. 

Muzyka Seafret osiągnęła aż 300 milionów odsłuchań na Spotify i Apple, 170 milionów na Youtube, a zespół odbył zarówno koncerty w towarzystwie takich artystów jak Hozier, James Bay, Kodaline czy Jake Bugg, jak i własne, długie trasy, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji czy reszcie Europy.

Po długiej trasie koncertowej w Wielkiej Brytanii i Europie na początku tego roku, Seafret zakończył tour latem, pojawiając się w roli supportu Lewisa Capaldiego w Scarborough Open Air Theatre. Niebawem pojawią się informacje o kolejnej trasie koncertowej (również w Polsce!).

Więcej newsów o Seafret już wkrótce!

FACEBOOK https://www.facebook.com/seafretofficial/

INSTAGRAM http://instagram.com/seafretofficial

TWITTER https://twitter.com/SeafretOfficial