Silver Dust zagra jako support Moonspell i Rotting Christ

Grupa Silver Dust wystąpi w roli supportu Moonspell i Rotting Christ na trzech listopadowych koncertach w Polsce! 

Zespół Silver Dust zadebiutował studyjnie albumem „Lost In Time”, który wydany został 25 maja 2013, nakładem Escudero Records. W ciągu następnych kilku lat, grupa zgromadziła na swoim koncie dwie nowe produkcje, w tym ostatnią, pt.: „House 21”, która ukazała się w 2018 roku, również za pośrednictwem szwajcarskiej wytwórni. 

Silver Dust wystąpi w Polsce u boku Moonspell i Rotting Christ, na trzech jesiennych koncertach.  

Koncerty Moonspell, Rotting Christ i Silver Dust w Polsce: 
24 listopada (niedziela) 2019 – Kraków „Kwadrat”
25 listopada (poniedziałek) 2019 – Warszawa „Progresja” 
26 listopada (wtorek) 2019 – Gdańsk „B90” 

Bilety kolekcjonerskie na listopadowe koncerty można zakupić na: https://sklep.knockoutprod.netoraz https://tickets.soundrive.pl (koncert w Gdańsku).

MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki:

Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell, a portugalska formacja, która powoli zbliża się do 30-lecia istnienia, zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów. Muzyka Portugalczyków spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album „Wolfheart” (1995) to bezdyskusyjny klasyk metalu, a bez pochodzącego z niego utworu „Alma Mater”, ciężko wyobrazić sobie występ Moonspell. Równie ciężko byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazła się, chociażby jedna data koncertowa w Polsce.

Z obowiązku przypomnijmy, że Moonspell powstał w 1992 roku. Na koncie ma 11 studyjnych albumów. Wychodząc od dźwięków bliskich blackmetalowi, dziś Portugalczycy tworzą muzykę, którą najczęściej opisuje się jako dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. W Portugalii kapela ma status kultowy. Cztery płyty Moonspell wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a „Memorial” (2006) pokrył się złotem. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Sprawdź, jeśli lubisz: Katatonia, Paradise Lost, Samael…

Oficjalna strona Moonspell

Facebook Moonspell

ROTTING CHRIST (Grecja) dark metal:

Równie wielką sympatią, jak Moonspell, polscy fani darzą legendarną grecką załogę Rotting Christ. Jest to uczucie odwzajemnione. Sakis Tolis, lider ateńskiej ekipy, nigdy nie zapomniał, dokąd w drugiej połowie lat 80. XX wieku wysyłał pierwsze kasety demo swojego zespołu i skąd otrzymywał słowa uznania oraz wsparcia. Tak jak w przypadku Moonspell ciężko byłoby znaleźć w historii Rotting Christ tournée europejskie, na którym grupa nie pojawiła się, chociażby na jednym koncercie w Polsce.

Wspomniany Sakis Tolis założył Rotting Christ ze swoim bratem Themisem w 1987 roku. Przez ponad 30 lat na scenie kapela dorobiła się zasłużonego statusu legendy, dzięki tak wspaniałym albumom, jak „Non Serviam”, „Triarchy Of The Lost Lovers”, „Khronos”, „Theogonia” i „Aealo”. Styl muzyki zespołu ewoluował. Zaczęło się od black metalu, potem Rotting Christ skręcił w stronę gotyckiego, atmosferycznego grania, dodając także elementy greckiego folku. Z powodów nie muzycznych zrobiło się o zespole głośno w 2005 roku, kiedy Dave Mustaine z Megadeth, gorliwy katolik, zagroził, że jego zespół nie wystąpi na imprezie, jeśli zagra na niej Rotting Christ. Sakis ustąpił, a na Mustaine’a spadła fala krytyki.

Sprawdź, jeśli lubisz: Septic Flesh, Varathron, Nightfall…

Oficjalna strona Rotting Christ

Facebook Rotting Christ

SILVER DUST (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki: 

Połączcie sobie w wyobraźni estetykę filmów Tima Burtona oraz twórczość, chociażby Alice Coopera, Lordi, Moonspell i może nawet Sisters Of Mercy, a wyjdzie wam to, co gra Silver Dust. 

Panowie ukrywają się pod pseudonimami. Założycielem kapeli i jej główną postacią jest Lord Campbell (wokal, gitara). Sekundują mu Tiny Pistol (gitara, wokal), Kurghan (gitara basowa) oraz Magma (perkusja). Już w roku założenia ukazała się debiutancka płyta „Lost In Time”, która spotkała się z dobrym przyjęciem. Również w 2013 roku miało miejsce nie mniej ważne wydarzenie w historii Silver Dust, bo grupa wystąpiła w swojej ojczyźnie na legendarnym Montreux Jazz Festival obok, chociażby Deftones, The Offspring, rodaków z Eluvietie oraz Mass Hysteria. Jakby dobrego było mało, w szwajcarskich rozgłośniach zagościła w tym samym roku na dość długo singlowa piosenka „So Let Me Now”. 

Dalej było już tylko lepiej. Pozycja Silver Dust sukcesywnie rosła, do czego przyczyniły się koncerty u boku takich tuzów jak Nightwish i Amon Amarth oraz albumy „The Age Of Decadence” (2016) i „House 21” (2018). Na drugim z wymienionych Szwajcarzy zawarli znakomity cover popowego hitu Kim Carnes „Bette Davis Eyes”, w którym gościnnie zaśpiewał nie kto inny, jak Mr. Lordi, lider fińskich zwycięzców Eurowizji z 2006 roku. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Lordi, Alice Cooper, Moonspell…

Oficjalna strona Silver Dust

Facebook Silver Dust

Zagrają:
MOONSPELL (Portugalia) metal gotycki
+
Rotting Christ (Grecja) dark metal
Silver Dust (Szwajcaria) hard rock, heavy metal, rock gotycki 

Kiedy: 24 listopada (niedziela) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 25 listopada (poniedziałek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 26 listopada (wtorek) 2019
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Elektryków
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncerty dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (Kraków i Warszawa)
https://tickets.soundrive.pl (Gdańsk)