The Sixpounder i Minetaur wystąpią przed DevilDriver w Warszawie

Przed amerykańskim zespołem DevilDriver zaprezentują się The Sixpounder oraz Minetaur!

The Sixpounder powstało w 2006 roku, lecz pełny skład zespołu uformował się dopiero dwa lata później. Kapela występowała m.in.: na Wacken Open Air, na festiwalu Woodstock oraz w telewizyjnym show „Must Be The Music”. Zespół jest również autorem trzech utworów znanych z filmu „Gotowi na wszystko: Exterminator”, który ukazał się w kinach w styczniu 2018r. The Sixpounder wydali w sumie trzy albumy studyjne, w tym ostatni – „True To Yourself”, nakłademBlackened Art i Universal Music, w 2016 roku.

Gościem DevilDriver będzie także warszawska grupa Minetaur, której dotychczasową dyskografię zamyka EP zatytułowany „Power Tools”, wydany w kwietniu 2019 roku.

DevilDriver wystąpią w Polsce już 16 września, w warszawskim klubie Proxima. Kapela przyjedzie do Polski promować swój zeszłoroczny krążek „Outlaws ‘til The End: Vol. 1”, wydany przez wytwórnię Napalm Records. Grupa zapowiedziała niedawno, że pracuje aktualnie nad swoim kolejnym albumem, którego spodziewać się mamy jeszcze w tym roku.

Bilety na koncert są cały czas dostępne w sprzedaży. Można je zakupić na:https://sklep.knockoutprod.net.

DEVILDRIVER (USA) groove metal, melodyjny death metal:

Dez Fafara cierpi na ADHD. Nic więc dziwnego, że nuda i bezczynność nie istnieją w jego słowniku. Kiedy w 2003 roku zakończył żywot zespół Coal Chamber, z którym Amerykanin zdobył niemałą popularność (debiutancki album pokrył się złotem w USA), wokalista niemal natychmiast powołał do życia kapelę o zupełnie innej stylistyce, DevilDriver. Uczynił to wraz z gitarzystą Mikem Spreitzerem, który do dziś jest jego głównym współpracownikiem w zespole. Pozostali dołączyli stosunkowo niedawno – gitarzysta Neal Tiemann w 2015 roku, w tym samy perkusista Austin D’Amond, a rok po nich basista Diego Ibarra.

Siła uderzenia, świetna motoryka, pięknie kręcące riffy, dość mroczna otoczka są wyróżnikami muzyki zespołu Deza. Podobnie jak jego charakterystyczny wokal. DevilDriver potrafi przywalić tak potężnie, że ściany i podłoga drżą, ale wiedzą też, jak zbudować nieco lżejszy klimat. Mają też dryg do coverów. Niekoniecznie metalowych wykonawców, bo wspaniale przerobili, chociażby utwór legendy alternatywnego country 16 Horsepower.

Zresztą country Dez od dzieciństwa darzy wielką miłością. Jednym z jego największych idoli jest Johnny Cash. Dlatego wyjątkowym przeżyciem dla lidera DevilDriver była możliwość współpracy z jego synem, Johnem Carterem Cashem, przy albumie z przeróbkami country „Outlaws ’til the End, Vol. 1” z 2018 roku. Fafara na scenie wspaniale rządzi publiką. Poza nią jest ojcem trzech synów, których skutecznie zaraził muzyką. Piosenki DevilDriver ozdobiły niejeden soundtrack, chociażby do kultowego filmu „Scream 3” Wesa Cravena.

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Machine Head, Sepultura…

Oficjalna strona Devil Driver
Facebook Devildriver

THE SIXPOUNDER (Polska) groove metal:

Muzycy pochodzącego z Wrocławia zespołu The Sixpounder opisali się jako „powiązanie ducha rock and rolla z upiorem metalu”. Czyli jest wesoło i rockandrollowo, ale kiedy trzeba, kapela potrafi na poważnie przyłoić. Za powstanie The Sixpounder odpowiedzialni są gitarzysta i basista Paul Shrill (Paweł Ostrowski) i wokalista Frantic Phil (Filip Sałapa). Wymyślili sobie, że będą grać muzykę opartą na soczystych, kręcących riffach, potężnej sekcji. Tę ostatnią zbudowali na fundamencie, który otrzymał ksywę Jeff Vader (Artur Konarski) i gra na perkusji. Pomysł założenia grupy datuje się na rok 2006, pełną gotowość bojową The Sixpounder osiągnął dwa lata później.

Od 2008 roku wiele się wydarzyło. The Sixpounder nagrał udane albumy, w tym zmiksowany przez samego Daniela Bergstranda (m.in. Behemoth, Meshuggah, Decapitated) „True To Yourself” (2016), koncertował u boku takich sław, jak Behemoth, At The Gates, Soilwork, Iron Maiden, Cannibal Corpse, wygrał polską edycję Wacken Metal Battle, dzięki czemu zagrał na najbardziej prestiżowym metalowym festiwalu na świecie – Wacken Open Air. Dobra passa przejawiła się również nawiązaniem współpracy z wytwórnią Universal Music Polska oraz napisaniem muzyki do przebojowej komedii muzycznej „Gotowi na wszystko: Exterminator”, z Pawłem Domagałą w roli głównej. 

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Lamb Of God, Devildriver…

Oficjalna Strona Sixpounder
Facebook Sixpunder

MINETAUR (Polska) southern metal, groove metal:

Minetaur to istniejąca od 2012 roku warszawska załoga, stylistycznie zapuszczająca się do krain southern i groove metalu. Zespół powstał z inicjatywy muzyków, którzy szlify zdobywali w takich zespołach, jak Hedfirst, Erased, Blade of Terror, Leshy. Mogą pochwalić się 4 wydawnictwami, z czego EP „Power Tools” z 2019 roku ukazuje bardziej rock’n’rollową i przebojową stronę zespołu. Mieli okazję grać na Metalmanii i przede wszystkim w roli supportu Jinjer oraz wielkiej legendy thrash metalu, niemieckiego Kreatora.

Sprawdź, jeśli lubisz: Pantera, Crowbar, Superjoint Ritual…

Facebook Mimetaur

Zagrają:
DEVILDRIVER (USA) groove metal, melodyjny death metal
+
The Sixpounder (Polska) groove metal
Minetaur (Polska) southern metal, groove metal

Kiedy: 16 września (poniedziałek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.eventim.pl