Thy Art Is Murder, Dying Fetus, Chelsea Grin, Fit For An Autopsy w Polsce

Deathcore’owi giganci z Thy Art Is Murder ponownie w Polsce! Tym razem Australijczycy zawitają do Wrocławia, a towarzyszyć im będą: legenda death metalu, Dying Fetus, deathcore’owcy z Chelsea Grin, którzy po dwuletniej przerwie powrócą do naszego kraju, Fit For An Autopsy oraz Obey The Brave.

Thy Art. Is Murder + Dying Fetus, Chelsea Grin, Fit For An Autopsy, Obey The Brave

25.06.2020 / godz. 18:30

Zaklęte Rewiry / Wrocław

?Bilety: Sprzedaż biletów ruszy w poniedziałek 16.03 od 11:00

119-140zł

ebilet.pl, eventim.pl, going.pl, Empik bilety, Media Markt

THY ART IS MURDER (Nuclear Blast / Australia) – death metal, deathcore

Thy Art Is Murder to australijska kapela deathcore’owa, powstała w 2006 roku na przedmieściach Sydney. Na dotychczasową dyskografię grupy składają się dwie EP i pięć albumów długogrających – debiutancki „The Adversary” z 2010 roku, wydany dwa lata później „Hate”, „Holy War” (2015),„Dear Desolation” oraz najnowszy, wydany w poprzedni roku album, „Human Target”. Album „Hate” debiutował na 35. miejscu ARIA Charts (australijski odpowiednik polskiej listy OLiS), będąc jednocześnie pierwszą płytą z gatunku, której udało przebić się do pierwszej czterdziestki tego zestawienia. Sukces „Hate” w rodzimym kraju zaowocował podpisaniem kontraktu z wytwórnią Nuclear Blast, która podjęła się dystrybucji płyty poza Australią. Kolejnym ich albumem, jeszcze bardziej dojrzałym muzycznie, była wydana w czerwcu 2015r. płyta „Holy War”. Barbarzyńskie riffy, znakomite technicznie kompozycje gitarowe i ciężki wokal – to wszystko cechuje Thy Art Is Murder! „Dear Desolation” ukazuje już nieco bardziej death metalowy, brutalny charakter grupy. To właśnie dzięki niemu TAIM odniosło największy swój sukces do tej pory plasując się na 5 miejscu w ARIA Album charts, na 29 w Niemczech oraz na 1 miejscu w USA na Billboard Hard Music Albums chart. Obecnie zespół skupia się na promocji swojego ostatniego, znakomicie przyjętego wydawnictwa „Human Target”. O sile tego materiału na żywo przekonała się już publiczność zgromadzona na świetnym występie TAIM w lutym w Warszawie. Czy w czerwcu będzie powtórka z rozrywki? Nie mamy nic przeciwko!

Facebook Thy Art Is Murder
Oficjalna stroma Thy Art Is Murder

DYING FETUS (USA / Relapse Records) – techniczny death metal / grindcore

Dying Fetus powstał w 1991 roku w Upper Marlboro, w momencie największego boomu światowego death metalu i grindcore’u. Amerykanie błyskawicznie zdobyli uznanie fanów ciężkich brzmień o czym może świadczyć ich dotychczasowy dorobek studyjny: Purification Through Violence (1996), Killing On Adrenaline (1998), Destroy The Opposition (2001), Stop At Nothing (2003), War Of Attrition (2007), Descend Into Depravity (2009), Reign Supreme (2012). Po pięcioletniej przerwie, dokładnie 23 czerwca 2017 roku, zapowiedziana została premiera ósmego już albumu o wymownej nazwie Wrong One The Fuck With (Relapse Records).
Weterani death metalu stawiają poprzeczkę wysoko, a na 10 ścieżkach postanowili zaprezentować wyżyny swoich technicznych możliwości. Na nowym materiale nie brakuje dynamicznych zawiłości i brutalnych uniesień, a wszystko uwieńczone wokalami, których wcześniej nie słyszeliście. Wrong One To Fuck With jest uwiecznieniem 25-letniego dziedzictwa zespołu.

Facebook Dying Tetus

CHELSEA GRIN (USA / Rise Records) – deathcore

Zespół powstał w 2007 roku w Salt Lake City z inicjatywy wokalisty, Alexa Koehler’a. Z nim za mikrofonem grupa nagrała 4 płyty, z których wydana w 2014 roku  „Ashes To Ashes” uplasowała się na 27 pozycji notowania Billboard. Przed wydaniem ostatniego jak dotąd materiału Amerykanów, „Eternal Nightmare” z 2018 roku, w zespole doszło do zawirowań personalnych, w skutek których z zespołem pożegnał się Koehler, a wraz z nim Jake Harmond oraz Dan Jones. Nowym wokalistą zespołu został znany z Lorna Shore Tom Barber, a oprócz niego obecny skład Chelsea Grin tworzą: Stephen Rutishauser (gitara), David Flynn (bas) oraz Pablo Viveros Segura (perkusja). Kwartet powraca do Polski po dwóch latach, na dodatek w doborowym towarzystwie. Czy na koncercie usłyszymy nowości? O tym przekonamy się już w czerwcu!

Facebook Chelsea Grin

FIT FOR AN AUTOPSY (Nuclear Blast / USA) – deathcore

Muzyka FFAA może przypaść do gustu każdemu fanowi ekstremalnego metalu ze względu na swoją bezkompromisowość przekazu. Amerykanie po profesorsku łączą  brutalny death metal z klimatycznym groov’em oraz tekstami komentującymi mroczne oblicze dzisiejszego świata. Ostatni album grupy, „The Sea Of Tragic Beasts”, nie jest kolejnym, byle jakim metalowym materiałem – to właśnie na nim FFAA pokazuje własną tożsamość i zarysowuje swój styl, który muzycy sami określają jako „post-deathcore”.

Facebook Fit For An Autopsy

OBEY THE BRAVE – (Kanada, Epitaph Records) – metal/hardcore

Obey The Brave to projekt Alexa Eriana, członka Despised Icon. Metalcore’owy skład z Kanady, który w swoim dorobku posiada 4 albumy studyjne, a ostatni z nich „Balance” wydany nakładem Impericon Records, doskonale wplata w swoje kompozycje elementy klasycznego hardcore’u. Muzycy bardzo intensywnie promowali swoje ostatnie wydawnictwo – m.in. na jednej z poprzednich tras Impericon Never Say Die! Tour, w ramach której odwiedzili również Wrocłąw. Zespół słynie z niesamowicie żywiołowych koncertów, więc radzimy nie przegapić tego występu!

Facebook Obey The Brave

Oficjalna strona Obey The Brave