Wieczór Bardów na festiwalu Rock na Bagnie

Pragniemy donieść, że ANTYRADIO znów jest wyłącznym patronem radiowym Rocku na Bagnie.

Podobnie, jak rok temu, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem festiwalu odbędzie się Wieczór Bardów. Tegoroczny będzie miał międzynarodową obsadę, ponieważ oprócz Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego, lidera zespołu Deuter i Marka „Markusa” Iwańczaka, współzałożyciela grupy Kryzys pojawią się goście z dalekiej Japonii i bliskiej Słowacji, czyli HANAKUSO i Dáša Fon Fľaša.

Oczywiście w tym roku otwieramy tez kino festiwalowe, w którym zostanie wyświetlona między innymi „Powracająca fala” Michała Wiraszko i „30 lat Yacha” Dariusza i Oskara Lewandowskich, odbędą się ciekawe spotkania, m.in. z Mirosławem „Makenem” Dzięciołowskim.

Podczas koncertów Grunt To Bunt Fest wyłoniliśmy też zespoły, które otworzą oba dni festiwalu. To Małpoludy z Warszawy i bydgoski Smogs.

WIECZÓR BARDÓW

Paweł „Kelner” Rozwadowski

Kelnera nikomu przedstawiać nie trzeba, to jedna z legend naszej sceny punkowej. Aktywny o 1978 roku, do dziś lider zespołu Deuter, który w zeszłym roku gościł na Rocku na Bagnie dając świetny koncert. Odbyło się też spotkanie z nim, gdzie opowiadał o swojej wyśmienitej książce „To zupełnie nieprawdopodobne”. W tym roku przyjedzie w trochę innej roli – usłyszymy jego piosenki w wersjach akustycznych.

Marek „Marcus” Iwańczuk

Marcus zakładał zespół The Boors, który później przekształcił się w Kryzys. Był też basistą i wokalistą pierwszego składu Boors. Na początku XXI wieku był też wokalistą i basistą zespołu Che!. Także członek i założyciel takich kapel jak: The Voldenberg  i The Alternative Culture. Jest też autorem projektu muzycznego Anti Hate Front. Ponadto komponuje muzykę filmową.

Dáša Fon Fľaša

Solowy projekt gitarzysty takich kapel jak Brigada, Klemones, Disident. Jego muzyka to dziwna mikstura, którą określa jako akustyczny-dirty-armageddon-country-folk-punk. Podczas jego występu można spodziewać się wielu zerwanych strun i małych okaleczeń, ponieważ wkłada w grę całe swe serce i płuca przy jednoczesnym zachowaniu odrobiny poczucia humoru. Poza graniem muzyki Dáša Fon Fľaša zajmuje się prowadzeniem małego labelu – Burina Records.

HANAKUSO

Samotny bard punk rocka z odległej Japonii, który przemierza świat z gitarą akustyczną nieraz w towarzystwie podobnego jemu słowackiego przyjaciela Dáša fon Fľaša, z którym wydał split płytę z tourne po Japonii. Teraz przyszła pora na rewizytę i Dasa zabiera Hanakuso w tourne po Europie. Trafiają też obydwaj do Goniądza.

IX ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca 2019 roku.

W Goniądzu wystąpią też: G.B.H. (Anglia), Anti-Nowhere Leaugue (Anglia), The Outcasts (Irlandia), Projekt RePubnkBlika ze Zbigniewem Krzywańskim, Moskwa, Kinsky, Farben Lehre, Gutek, The Pau, ID, Chupacabras, Zenek, Redakcja Corruption, Arogants (Czechy), Faul Techniczny, Prawda, Bobcat, Deathreat, Headless Frog, Close Air Support (Szwecja), Flaška Visočini (Czechy) i Stress.

Organizatorem Rocku na Bagnie jest Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, która poszukuje wolontariuszy do pracy przy imprezie. Zgłoszenia (tylko pełnoletnich osób) trzeba zgłaszać na adres: fundacja@monki.pl

Do 1 lipca karnety są w cenie 80 złotych. Potem będzie można je kupić dopiero na miejscu po 90 złotych. Bilety jednodniowe są po 60 złotych, natomiast na Koncert Bardów, który odbędzie się 4 lipca można wejść za jedyne 15 złotych.

Karnety kolekcjonerskie są w cenie jedynych 99 zł i można je kupić na stronie festiwalu: http://sklep.rocknabagnie.pl/produkt/karnet-kolekcjonera-2019/

Oficjalna strona Rock na Bagnie