XV edycja Klesz ov Sejtans

Zapraszamy na XV edycję Klasz Ov The Sejtans. Tym razem gościmy w powracającym do życia Klubie Remont. Co ciekawe, w tegorocznej edycji będzie można zobaczyć na scenie trzech byłych reprezentantów Polski na festiwalu Wacken Open Air.

KLASZ OV THE SEJTANS XV 
11.01.2020, Klub Remont, WARSZAWA
Chainsaw
Leash Eye
The Kroach
Aberkane 
Drzwi: 18:00
Bilety 25/35

Chainsaw
Bydgoski element metalowy, który działa od ponad 22 lat. 7 albumów studyjnych, 1 wydawnictwo koncertowe, prawie 400 zagranych koncertów w Polsce, Czechach, Słowacji, Niemczech. Zdobywca 2 miejsca podczas finału Wacken Metal Battle w roku 2008 na Wacken Open Air. Bydgoski kwintet charakteryzuje  to, że prezentują bliżej nieokreślony gatunek metalu z małą przewagą melodyjnego heavy. Zespół gościł w Warszawie ostatni raz koncert to support przed Iced Earth w Progresji w lipcu 2018

Leash Eye
Połączenie zfuzowanych gitar, potężnej sekcji rytmicznej, prawdziwie rockowego wokalu i być może najbrudniejszego brzmienia Hammonda na współczesnej scenie tworzy mieszankę, którą Leash Eye nazywa “hard truckin’ rock”. 

Działający od 1996 roku zespół powrócił w tym roku ze swoim czwartym album “Blues, Brawls & Beverages” – pierwszym nagranym w nowym składzie, z wokalistą Łukaszem Podgórskim i perkusistą Marcinem Bidzińskim.  

Materiałem tym oddalają się od nowoczesnej metalowej produkcji, stawiając na brzmienia bardziej surowe i organiczne – ale jednocześnie zachowują wszystko to, co tworzy unikalny charakter Leash Eye – wpływy southern rocka i rockowej klasyki oraz odrobinę stonera. Reprezentant Polski na festiwalu Wacken Open Air w finale Wacken Metal Battle 2011.

The Kroach 
Zespół, który w obecnym składzie gra od 2015 roku. Reprezentanci Polski na Wacken Metal Battle 2017 na Wacken Open Air w Niemczech, grając u boku takich gwiazd jak Megadeth, Europe czy Alice Cooper. Supportowali takie zespoły jak Bullet For My Valentine, Alien Weaponry, Turbo, Nocny Kochanek, Kabanos. Grali wspólny koncert z Neilem Turbinem, oryginalnym głosem grupy Anthrax. Na swoim koncie mają debiutancką płytę „…And Hell We Are” do nabycia u zespołu lub przez internet (Spotify, Itunes, Tidal itp.). Półfinaliści Mam Talent, zdobywcy Złotego Przycisku od Szymona Hołowni.

Aberkane
Brzmienie zespołu Aberkane to jedna wielka postgrungeowa huśtawka nastrojów. Spokój oraz melancholia przeplata się z agresją, nierzadko depresyjną rozpaczą. Wszystkie teksty są napisane przez wokalistę „czasami pod wpływem emocji, lub ciężkiej nocy napiszę tekst. Później dopiero dowiaduję się o czym jest naprawdę”