Brainstorm przyjedzie do Polski z nowym albumem

Grupa wystąpi już 25 września w nowym krakowskim klubie Hol!

Niemieccy muzycy zaprezentują się w Polsce w ramach europejskiej trasy, promującej ich nadchodzący album “Wall Of Skulls”. Premiera wydawnictwa odbędzie się już 20 sierpnia za pośrednictwem wytwórni AFM.

Na koncert Brainstorm zapraszamy 25 września do krakowskiego klubu Hol. W roli supportu zagra zespół Tri State Corner. Bilety na wydarzenie można już zakupić na: SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)

BRAINSTORM (Niemcy) power metal:

Od 1989 roku trzej panowie z niemieckiej Badenii-Wirtembergii, Torsten Ihlenfeld, Milan Loncaric (obaj gitary) i Dieter Bernert (perkusja), dają światu najwyższej próby power metal. Bez dwóch zadań to jeden z tych zespołów, który zasługuje na miano klasyka takiego grania.

Rdzeń Brainstorm uzupełniają znakomity wokalista Andy B. Franck (kiedyś Symphorce) oraz basista Antonio Ieva (kiedyś Farmer Boys). W takim składzie kapela gra od 2007 roku. I średnio co dwa lata prezentuje fanom porcję muzyki, w której rządzą mięsiste riffy, wspaniałe, chwytliwe melodie, które są wprost stworzone od chóralnego odśpiewywania przez fanów na koncertach. Źle znoszący bezczynność Niemcy, czas pandemii wykorzystali na pisanie nowego materiału, który otrzymał tytuł „Wall of Skulls” i na którym gościnnie słychać legendę niemieckiego metalu Peaveya Wagnera z Rage (w „Escape The Silence”).

Oficjalna strona Brainstorm

Facebook Brainstorm

TRI STATE CORNER (Niemcy) alternatywny metal, alternatywny rock:

Tri State Corner to miejsce na mapie USA, w którym spotykają się granice trzech stanów. To także nazwa bardzo ciekawego zespołu, który kwaterę główną ma Niemczech, a powstał w 2004 roku z inicjatywy paru doświadczonych muzyków. Vassilios „Lucky” Maniatopoulos, Christos Eftimiadis i Christoph „Brat” Tkocz mieli lub mają coś wspólnego z legendą niemieckiego metalu, grupą Rage. Skład uzupełniają Grek Ioannis Maniatopoulos i Niemiec Markuz Berger.

Stylistycznie pokrewieństwo Tri State Corner z kapelą Peaveya Wagnera jest jednak niewielkie. Muzycy TSC mają korzenie niemieckie, greckie i polskie, do czego nawiązuje nazwa zespołu. Sama muzyka grupy to dość oryginalne połączenie tradycyjnej muzyki greckiej, grania nowofalowego, alternatywnego metalu i groove metalu. Warto dodać, że mieli też okazję pracować z legendarnym producentem Tonym Bongiovim, który przyłożył rękę i ucho do dokonań takich legend muzyki, jak Bon Jovi, Ozzy Osbourne, czy Aerosmith. W 2021 roku dyskografia Tri State Corner powiększy się o studyjny album „Stereotype”.

Oficjalna strona Tri Star Corner

Facebook Tri State Corner

Zagrają:
BRAINSTORM (Niemcy) power metal
+
TRI STATE CORNER (USA) alternatywny metal, alternatywny rock

Kiedy: 25 września (sobota) 2022
Gdzie: Kraków @ Hol, ul. Marii Konopnickiej 28
Bilety: 79 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncert dostępne na:
– SKLEP KNOCKOUT (druki kolekcjonerskie)