25 lat Gov’t Mule – nowy materiał koncertowy

Gov’t Mule prezentują nowy album koncertowy, którego wydanie zbiega się z jubileuszem 25-cio lecia zespołu. 

Materiał nosi tytuł “Bring On The Music – Live At The Capitol Theatre” i pojawi się na rynku 28 czerwca bieżącego roku. Materiał promują utwory:
„Life Before Insanity”:

oraz „The Man I Want To Be”:

Koncert zarejestrowano w Capitol Theatre w Port Chester, w stanie Nowy Jork, w dniach 27 i 28 kwietnia 2018 przy użyciu dziewięciu kamer. Wersja DVD zawiera ponad dwie godziny muzyki na żywo, pełnometrażowy film koncertowy, wywiady z zespołem, nagrania zza kulis, oraz szereg zdjęć zespołu od początku działalności. „Bring On The Music…” będzie dostępne w różnych konfiguracjach: pakiet 2 CD / 2 DVD deluxe (płyty CD i DVD to całkowicie różne setlisty i zawierają dodatkowo „Soulshine” i „Traveling Tune”), dwa pakiety z podwójnym winylem , wersja cyfrowa, Blu-ray i 2 CD.

Tytuł  albumu, „Bring On The Music”, został zaczerpnięty z jednego z utworów Gov’t Mule, który mówi o upływie czasu i jest ukłonem zespołu w kierunku fanów. Teatr Capitol w którym zarejestrowano materiał zawsze był i nadal jest jednym z ulubionych miejsc koncertowych Gov’t Mule.

Warren Haynes tak mówi o nowym wydawnictwie:

„Dwadzieścia pięć lat…. Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że dotrwamy do takiej rocznicy. To bardzo trudne utrzymać zespół przez 25 lat. Nie osiągniesz tego bez zbudowania i bez pielęgnowania ważnych relacji. Tytuł „Bring On The Music” jest oczywiście tytułem jednego z naszych utworów, który porusza temat nie tylko upływu czasu, ale także naszych relacji z publicznością. To samo dotyczy „Traveling Tune”, który otwiera i zamyka główny film. Bez naszej publiczności nie przetrwalibyśmy tych 25-ciu lat. Było również oczywiste, że chcieliśmy nagrać ten materiał w Capitol Theatre w Nowym Jorku, który jest jednym z naszych ulubionych miejsc. Od czasu ponownego otwarcia tego miejsca w 2012 roku ja (z koncertami solowymi) i Gov’t Mule  graliśmy tam wiele razy i to były naprawdę magiczne chwile. Oprócz publiczności pomogła nam przetrwać oczywiście muzyka. Muzyka łączy nas z naszą publicznością. Muzyka jest dla nas wszystkim, jest czymś ponadczasowym, nieuchwytnym. Muzyka będzie trwała nawet wówczas, gdy nas już zabraknie”

Tracklista wersji CD przedstawia się następująco:

CD 1

1 Traveling Tune (part 1)

2 Railroad Boy

3 Mule

4 Beautifully Broken

5 Drawn That Way

6 The Man I Want To Be

7 Funny Little Tragedy > Message In A Bottle > Funny Little Tragedy

8 Far Away

9 Sin’s A Good Man’s Brother

10 Mr. Man

11 Dark Was The Night, Cold Was The Ground

CD 2

1 Life Before Insanity

2 Thorns Of Life

3 Revolution Come, Revolution Go

4 No Need To Suffer

5 Dreams & Songs

6 Time To Confess

7 Comeback

8 World Boss

9 Bring On The Music

10 Traveling Tune (part 2)

“Bring On The Music – Live At The Capitol Theatre” można zamawiać tutaj: