DJ Squal wystąpi przed The HU w Warszawie

Koncert mongolskiej gwiazdy uświetni DJ – Krzysztof „Squal” Podolski!

Squal to polski DJ i producent muzyczny, który słynie głównie ze swoich energetycznych setów solowych, a także działalności w zespole AXMusique od 2009 roku. Krzysztof „Squal” Podolskizaprezentuje się na żywo w roli supportu grupy The HU, podczas ich pierwszego polskiego występu w Warszawie.

Zespół The HU wystąpi w naszym kraju już 24 czerwca, w klubie Proxima. Przypominamy, że wszystkie bilety na koncert zostały już wyprzedane i nie będą ponownie dostępne w sprzedaży elektronicznej lub na bramce. Dziękujemy za zainteresowanie! 

The HU (Mongolia) rock, folk:

The Hu to mongolski kwartet, który za swoją bazę ma stolicę kraju, Ułan Bator, a gra od 2016 roku. Choć staż kapeli nie jest duży, zdążyła już mocno zaznaczyć swoją obecność także poza Mongolią. Muzycy śpiewają w ojczystym języku, posługując się charakterystycznym dla tego regionu śpiewem gardłowym, a oprócz tego grają też na tradycyjnych instrumentach. Piosenki są rytmiczne, oparte na mocnych bębnach i doskonale nadają się do poskakania i pomachania głową albo jako podkład do marszu, czy jazdy na motorze. Sami nazywają swoją muzykę hunnu rock. Jeśli ktoś miał w tym momencie skojarzenia z Hunami, to trafił w 10.

Mongolia być może nie jest pierwszym wyborem fana rocka, jeśli chodzi o szukanie ciekawych wykonawców. Muzycy The Hu nie zostawili jednak niczego przypadkowi i odrobili lekcje z promocji w sieci. Dlatego też pierwsze dwa wideoklipy, do „Yuve Yuve Yu” i „Wolf Totem”, rozprzestrzeniły się niczym wirus i zostały obejrzane ponad 18 mln razy. Potem rozpoczęły się koncertowe podróże poza Mongolię, artykuły w mediach, zaproszenia na festiwale. Wciąż nie ma jeszcze na rynku debiutanckiej płyty The Hu, nad którą zespół pracuje od momentu założenia. Jednak wiadomo już, że będzie nosić tytuł „The Gereg”. Na pewno kompozycje nagrają panowie: Gala, Enkush, Jaya i Temka. Sądząc po tym, co już podarowali światu, można spodziewać się kapitalnego materiału.

Sprawdź, jeśli lubisz: Arkona, Eluveitie, Żywiołak

https://www.thehuofficial.com/
https://www.facebook.com/thehuofficial/

DJ SQUAL (Polska) funk, hip-hop, breakbeat:

Krzysztof „Squal” Podolski to didżej i producent pochodzący z Łodzi, który od 2003 roku rezyduje w Krakowie. Znany jest jako współtwórca „Kliniki Pozytywnych Wibracji”, w której promował drum and bass & break beat z wykorzystaniem żywych instrumentów. O jego setach pisze się, że stanowią pełną entuzjazmu dawkę spontanicznej energii. Jego ksywa pojawia się także w odniesieniu do trzyosobowego projektu Slow Motion Project (również DJ Mono i wokalistka Janet) oraz Broken Music Theory i UK Basslines. Był rezydentem klubów „Cube” i „Ampstronga” oraz członkiem zespołu AXMusique.

Squal ma na koncie występy na festiwalach Opener, czy Selector, a także sety w takich krajach, jak Anglia, Czechy, Francja, Grecja, Irlandia, Niemcy, Ukraina, Słowacja, Szwajcaria i Włochy. Słynie z tego, że umiejętnie przeplata funk, hip-hop, breakbeat, glitch hop, bassline, drum’n’bass, dubstep i trap, a mieszankę tę świetnie doprawia scratchami.

Sprawdź, jeśli lubisz: Black Sun Empire, Soul Of Man, Scratch Perverts

Facebook DJ SQUAL

Zagrają:
THE HU (Mongolia)
+
DJ Squal (Polska) funk, hip-hop, breakbeat

Kiedy: 24 czerwca (poniedziałek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Organizator: Knock Out Productions