Battle Beast w Polsce: Czasówka koncertów

Battle Beast wystąpi 4 kwietnia w warszawskiej Proximie, 5 kwietnia w krakowskim Kwadracie oraz 7 kwietnia w poznańskim klubie U Bazyla. Heavy metalowa grupa przyjedzie do naszego kraju promować swój najnowszy album „No More Hollywood Endings”.

to rozkład jazdy zbliżających się koncertów:

WARSZAWA I KRAKÓW:
18:00 – Drzwi
19:30-20:15 – Arion 
20:45-… – Battle Beast

POZNAŃ: 
18:00 – Drzwi 
19:00-19:45 – Arion
20:15-… – Battle Beast

Bilety kolekcjonerskie na koncerty można przez cały czas zakupić na: 
https://sklep.knockoutprod.net.

BATTLE BEAST (Finlandia) heavy metal:

Powstała w 2005 roku fińska załoga Battle Beast to już szanowana nazwa na scenie klasycznego heavy metalu, w którym przeplatają się wpływy Judas Priest, Iron Maiden, Accept, Warlock, czy Manowar. Od 2012 roku frontwoman jest fiński odpowiednik legendarnej Doro Pesch, charyzmatyczna i emanująca siłą oraz pewnością siebie znakomita wokalistka Noora Louhimo. Z tą miłą panią w składzie Battle Beast nagrali już trzy albumy studyjne, z których ostatnim jest „Bringer Of Pain” z 2017 roku. Płytę fińska załoga promowała już na koncercie w Polsce w roku jej wydania, u progu wiosny. Teraz Battle Beast powróci do naszego kraju na aż trzy występy!

Fińska grupa jest u nas już dość dobrze znana, więc pokrótce przypomnijmy tylko, że wszystko tak naprawdę zaczęło się dziać po 2010 roku, gdy Finowie wygrali Wacken Open Air 2010 Metal Battle i w konsekwencji wystąpili na najbardziej prestiżowym festiwalu metalowym na świecie. Niedługo później uwielbiany w Polsce Sabaton na albumie „Heroes” zamieścił przeróbkę „Out Of Control” z drugiej płyty Finów, „Battle Beast”. W styczniu 2015 roku ukazał się trzeci album Battle Beast, „Unholy Savior” (numer jeden na liście fińskiej), na którym debiutuje gitarzysta Joona Björkroth.

Sprawdź, jeśli lubisz: Judas Priest, Iron Maiden, Accept, Warlock, Manowar, Hammerfall… 


https://battlebeast.fi

https://www.facebook.com/battlebeastofficial

ARION (Finlandia) power metal:

Zanim będzie można podziwiać występ Battle Beast, na scenie pojawią się ich rodacy z helsińskiego kwintetu Arion. Kapelę w 2011 roku założyli Viljami Holopainen (wokal), Iivo Kaipainen (gitara), Arttu Vauhkonen (klawisze), Gege Velinov (gitara basowa) i Topias Kupiainen (perkusja). Inicjatywa wyszła od Kupiainena, Vauhkonen i wirtuozersko grającego Kaipainena, którzy uczęszczali do prestiżowej szkoły muzycznej pod patronatem Jana Sibeliusa. Wszyscy kochali metal powstały z udziałem wpływów elementów muzyki klasycznej oraz filmowej plus klasyczny heavy metal i power metal.

Naukę fińscy nastolatkowie dzielili z pisaniem własnej muzyki, co zaowocowało w 2013 roku występem w konkursie muzyczny w telewizji z piosenką „Lost” oraz singlem „Seven”. Talent i wysokie umiejętności nie uszły uwadze Riku Pääkkönena. Dżentelmen ów ma ogromny udział w sukcesach starszych kolegów Arion, Children Of Bodom, Nightwish, Sonata Arctica, więc lepiej nie mogło się złożyć. Dalej wydarzenia potoczyły się dość szybko. Jeszcze jesienią 2013 roku ukazała się EP-ka „New Dawn”, zbierając pozytywne recenzje.

Parę miesięcy później na rynku był już „debiut, który spowodował masowy opad szczęki”, jak napisano o debiutanckiej płycie „Last Of Us”. Zakochali się w niej Japończycy, czego konsekwencją były pierwsze koncerty Arion w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tam album miał premierę, zanim trafił do fanów w pozostałych częściach świata.

Jedynym niemiłym akcentem było odejście w 2015 roku Holopainena, którego posadę objął Lassi Vääränen. Jego możliwości wokalne fani poznali rok później na singlach „Unforgivable”, a następnie „At The Break Of Dawn”, na którym zaśpiewał w duecie z Elize Ryd z Amaranthe. Później było jeszcze jedno singlowe wydawnictwo („No One Stands in My Way”), a potem pojawił się znakomity drugi album „Life Is Not Beautiful”. To prawdziwa kopalnia symfoniczno-powermetalowych hitów! Wydany w październiku 2018 roku materiał Arion będzie promować w Polsce.

Sprawdź, jeśli lubisz: Stratovarius, Nightwish, Amaranthe, Sonata Arctica, Gamma Ray… 

https://www.facebook.com/OfficialArion

Zagrają:
BATTLE BEAST (Finlandia) heavy metal
+
Arion (Finlandia) power metal

Kiedy: 4 kwietnia (czwartek) 2019
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 5 kwietnia (piątek) 2019
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 7 kwietnia (niedziela) 2019
Gdzie: Poznań @ u Bazyla, ul. Norwida 18A
Bilety: 70 zł – przedsprzedaż, 80 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety na koncerty dostępne na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie) 
https://www.eventim.pl