REWOLUCJA W BLACK RIVER

12 kwietnia to dzień premiery nowej, długo wyczekiwanej płyty Black River, która będzie zatytułowana „Humanoid”.

Zespół prezentuje nowy utwór, zatytułowany „Revolution”. 

Utworu można posłuchać pod tym linkiem:

Gitarzysta zespołu, Piotr Kay Wtulich mówi o nowym kawałku:

„To jest jeden z tych utworów, które same się grają. Wpadasz na pierwszy riff i potem samo wychodzi, po prostu płynie. Zastanawiasz się czy można to zrobić prościej, czy aby nie jest tam jeszcze za dużo niepotrzebnych informacji, nut… Tego wszystkiego co niepotrzebnie odwraca uwagę słuchacza od właściwej melodii? To samo pytanie zadawaliśmy sobie robiąc wizualizację do utworu. Aby nie przekombinować. Dać słuchaczowi wczuć się w klimat naszej melodyjnej Rewolucji”.

„Humanoid” to trzeci pełnometrażowy album zespołu, w skład którego wchodzą muzycy znani z takich formacji jak BEHEMOTH, DIMMU BORGIR, ROOTWATER, HUNTER, VESANIA, czy NEOLITHIC.

Maciej Taff, wokalista Black River tak opisuje „Humanoid”:

„HUMANOID” to każdy byt, którego kształt przypomina ciało człowieka. Jak obserwujesz świat dookoła, innych ludzi i samego siebie, nasze postawy i wybory, to w końcu zadajesz sobie pytanie ile w nas jest człowieczeństwa a ile tylko jego pozorów,  takie zderzenie na linii Human-Humanoid. Kiedy nastąpiło zerwanie z pragnieniem wolności, a pojawiło się pragnienie posiadania nowości, za wszelką cenę, nawet kosztem samego siebie, uczuć, relacji z najbliższymi i w ogóle z drugim człowiekiem? I nie chodzi tylko o brutalne przejście z naiwnego „ all you need is love” do „ all you love is need”, ale o codziennie podejmowane kompromisy z własnymi uczuciami, własną naturą. To są pytania, które powstają kiedy masz szansę choć na chwilę zatrzymać się w tym piekielnym biegu donikąd, w którym każdy z nas uczestniczy – patrzysz na siebie i tak naprawdę nie wiesz ile w tobie jest jeszcze człowieka…Chodzimy, jemy, nienawidzimy, zapominając w tym wszystkim o wolności jaka była naszym udziałem u zarania naszego gatunku. Ile jestem w stanie poświecić siebie dla iluzji bycia kimś ważnym – pięknym / pożądanym? Wydaje ci się, że jesteś absolutnie wolny, niezależny i samostanowiący się?

Ta płyta to takie nasze oczyszczenie, wyplucie ton brudów nagromadzonych gdzieś głęboko w nas, taki powrót do naiwności, która choć pogardzana i śmieszna jest dzisiaj niezwykle potrzebna, wręcz życiodajna. Takie naturalne i organiczne granie bez kalkulacji, ryzyka i analizy trendów. Dodatkowo grafika stworzona przez Mariusza Filipowicza dokładnie opisuje te nasze pytania, oddaje nasze nastroje. Wychodzimy z naszych ciemności i zadajemy sobie te pytania, nie nauczamy i nie wskazujemy – zadajemy pytania, bo możemy …. I chcemy”.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa „Humanoid” przedstawia się następująco:

1. FLYING HIGH

2. REVOLUTION

3. HUMANOID

4. H.T. ANGEL

5. Q

6. THE REBEL

7. ABYSS

8. WORLD IN BLACK

9. MONSTER

10.  „7”

+ BONUS TRACK

11.  R’n’R HELL

Album „Humanoid”, w tym ekskluzywną wersję z koszulką, można zamawiać pod tym linkiem

Black River wraca również do aktywności koncertowej. Oto daty najbliższych koncertów:

25.04. – Kraków / Zet Pe Te       

26.04. – Poznań / U Bazyla        

27.04. – Gdańsk / B90

28.04. – Warszawa / Proxima

Od początku istnienia BLACK RIVER działa w niezmienionym składzie:

Maciej Taff – voc

Piotr „Kay” Wtulich – git

Artur „Art” Kempa – git

Tomasz „Orion” Wróblewski – bass

Dariusz „Daray” Brzozowski – dr

https://www.facebook.com/OfficialBlackRiver


Oficjalna strona Black River