Make Air Not War! Pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Air Guitar

Wystarczy to poczuć i zagrać nam swój ulubiony numer na niewidzialnym instrumencie, by wygrać pierwsze Mistrzostwa Polski Air Guitar i polecieć do Finlandii, by tam reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata! Wydarzenie bez precedensu odbędzie się już 1 czerwca na Mystic Festival Warm Up Day w gdańskiej Stoczni.

„Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą” – deklarowała w refrenie swojego hitu Karin Stanek, jedna z pionierek polskiego rock’n’rolla. Ale że co? Chłopiec bez gitary niby gorszy? Albo dziewczyna? Prawdziwemu wirtuozowi brak instrumentu nie przeszkodzi! Witamy w świecie Air Guitar!

Już 1 czerwca, w ramach Mystic Festival 2022, na terenie gdańskiej Stoczni, zostaną rozegrane pierwsze oficjalne Mistrzostwa Polski Air Guitar, które zarazem są krajowymi eliminacjami do Air Guitar World Championships, czyli Mistrzostw Świata Gitar z Powietrza, organizowanych co roku w Oulu, w Finlandii.

Musisz mieć: niewidzialny instrument, stalowe cojones, by wyjść z nim na scenę oraz dobrze rozpracowane numery, które chcesz nam zaprezentować.

Aby zgłosić się do udziału w Konkursie uczestnik musi nagrać filmik w konwencji Air Guitar przedstawiający jego autorską interpretację utworu zespołu, który wystąpi w tym roku na Mystic Festival lub występował na poprzednich edycjach festiwalu.
Uczestnik powinien zamieścić film w wybranych przez siebie mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube lub TikTok), na własnym profilu i oznaczyć: #AirGuitarMystic2022
W konkursie udział biorą wyłącznie uczestnicy, którzy umieścili filmy w okresie pomiędzy 12 a 25 czerwca 2022 roku.
Film powinien mieć minimalną długość 1 minuta, ale nie powinien być dłuższy niż 2 minuty.
Dozwolone jest wykorzystanie dowolnych kostiumów, masek i scenografii, nie są dozwolone gadżety udające gitarę – obie ręce muszą być wolne, by uczestnik konkursu mógł jak najlepiej zagrać na instrumencie „z powietrza”, nie używając instrumentów, ani innych rekwizytów.

Najlepszą dziesiątkę zapraszamy do Gdańska na Mystic Festival 2022 Warm Up Day i do sportowej walki, która odbędzie się na Desert Stage. Śmiałków oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie mamy wyłącznie muzyków, bo kto od nich lepiej wie, że czego się nie dogra, to się dowygląda? 😉

Pierwsze, historyczne Mistrzostwa Polski Air Guitar sędziować będą: Grzegorz Skawiński (Kombii), Zosia Bartoś (Alfah Femmes) i Mariusz Demon Dzwonek (Frontside). Konkurs poprowadzi Adam Grzanka.

Nagrodą dla finalistów pierwszych Mistrzostw Polski Air Guitar jest karnet na Mystic Festival 2022. Zwycięzca będzie miał możliwość reprezentowania Polski na Air Guitar World Championships w fińskim Oulu, już w sierpniu 2022 roku, otrzyma także gitarę elektryczną ufundowaną przez firmę Ibanez, partnera Mistrzostw Polski Air Guitar.

Mistrzostwa Świata Gitar z Powietrza mają na celu promowanie pokoju na świecie, bo jak zauważyli inicjatorzy i organizatorzy zawodów, gdyby każdy grał na powietrznej gitarze, musiałby porzucić broń, a także zaprzestać innych czynności, które na przykład przyczyniają się do zmian klimatycznych na Ziemi (przypominamy: Gitara z Powietrza nie zżera prądu, a ślad węglowy potrzebny do jej wytworzenia wynosi zero).

Gitara z Powietrza jest instrumentem doskonale demokratycznym, bo nie wymaga drogiego sprzętu, dostępu do sali prób i doskonalonych latami umiejętności. Do gry na Gitarze z Powietrza zapraszamy zatem wszystkich, bez względu na rasę, płeć, wiek (no, ale 18 lat musisz mieć, sorry), orientację seksualną, wygląd czy status społeczny.
Zasady konkursu znajdziesz w regulaminie dostępnym tutaj.

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon, Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Benediction, Baroness, Vader i Kvelertak. Pełny skład wykonawców jest przez cały czas dostępny na naszej stronie: www.mysticfestival.pl

1 czerwca posiadaczy karnetów zapraszamy na Warm Up Day. Usłyszycie kultowe numery Hellhammer w wykonaniu Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, wybór najlepszych hymnów Celtic Frost zaprezentuje Triptykon, a następnie Triptykon z własnym materiałem. W ramach Warm Up Day zobaczycie również koncerty Carcass, Decapitated, Heathen, Gaerea, Urne, Lik, Skeletal Remains i Spectral Wound.

Bilety jednodniowe:
Przedsprzedaż – 299 zł – do wyczerpania lub do dnia poprzedzającego dzień w którym odbywa się koncert
W dniu imprezy – 319 zł
Cena biletu jednodniowego na Warm Up Day (1 czerwca) – 149 zł (pula ściśle ograniczona)

Karnety czterodniowe:
IV pula – 499 zł – do wyczerpania zapasów lub do 31 maja 2022
VIP – 799 zł – do wyczerpania zapasów lub do 1 czerwca 2022

Organizatorem MYSTIC FESTIVAL jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.