Tesseract oraz Lorna Shore zagrają w Warszawie

9 sierpnia 2022 roku fani deathcore’u i progresywnego metalu spotkają się pod jedną sceną!

Amerykanie z Lorna Shore, promujący obecnie EP “…And I Return To Nothingness” (2021, Century Media Records) oraz brytyjskie Tesseract z najnowszym albumem “Sonder” (2018, KScope), zagrają wspólny koncert w warszawskim klubie Palladium.

Przedsprzedaż biletów na wydarzenie rozpocznie się tutaj już w najbliższy poniedziałek – 16 maja o godzinie 11:00. (druki kolekcjonerskie)

TESSERACT

(Wielka Brytania) metal progresywny:

Kapela narodziła się w 2003 roku i od samego początku porusza się na styku rocka progresywnego, progresywnego metalu i djentu. Umiejętne wymieszanie tych stylistyk sprawiło, że Anglicy stali się cenionym i rozpoznawalnym zespołem. Pochwały spłynęły ze strony nie tylko „Terrorizera”, „Metal Hammera”, „Kerranga!”, lecz również opiniotwórczego w skali światowej amerykańskiego dziennika „Washington Post”. Szczególnie po znakomitej drugiej płycie „Altered State” (2013; wznowienie ukazało się w 2020 roku, gdy pandemia uniemożliwiła koncertowanie). Od 2014 roku skład Tesseract jest niezmienny: Alec „Acle” Kahney (gitara), Jay Postones (perkusja), James „Metal” Monteith (gitara rytmiczna), Amos Williams (gitara basowa) i Daniel Tompkins (wokal).

FACEBOOK

LORNA SHORE

(USA) deathcore, metalcore:

Udział Lorny Shore w składzie tego koncertu z pewnością ucieszy tę publikę, której serca i uszy preferują cięższe brzmienia.

Od 2021 roku wokalistą grupy jest Will Ramos (m.in. Monument Of A Memory, A Wake In Providence), który sprawdził się zarówno w studiu, jak i na scenie. W sierpniu 2021 roku ukazała się nagrana z nim znakomita EP-ka „…And I Return to Nothingness”. Muzycznie Lorna Shore niezmiennie zgrabnie balansuje pomiędzy deathcore’em a metalcore’em. Na uwagę zasługuje na pewno też to, co Will robi ze swoim głosem. Facet imponuje przechodzeniem z głębokiego growlu na wysokie krzyki trochę w stylu Daniego Filtha. 

FACEBOOK

Zagrają:
TESSERACT (Wielka Brytania) metal progresywny
LORNA SHORE (USA) deathcore, metalcore

Kiedy: 9 sierpnia (wtorek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Palladium, ul. Złota 9
Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert będą dostępne od 16 maja (11:00) na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)