Heart Attack – 4Live

„Uff, kolejny album na żywo.” Jeśłi tak sobie pomyśleliście, to jednocześnie macie rację i się mylicie. Owszem, piosenki na ostatnim albumie krakowskiego Heart Attack są nagrane podczas koncertu na żywo. Ogromnym „ale” jest jednak fakt, że piosenki powstały specjalnie na tę okazję, a nie są tylko wersjami z publiką, do której to wersji wydarzeń jesteśmy przyzwyczajeni.

Z tego, co mi wiadomo ekipa mocno piła pracowała nad materiałem na ten wyjątkowy album i do współpracy zaprosiła kilkoro przyjaciół, z którymi wcześniej dzieliła scenę. I tak z tria zrobiła się… orkiestra. Orkiestra, która przed prawie 50 minut wypruwała sobie flaki, żeby dostarczyć to, po co przyszła czeredka gości: mocne pierdolnięcie. Kto choć raz widział na scenie Heviego i spółkę, nie mógł się spodziewać niczego innego.

Od pierwszych dźwięków otwierającego krążek jasnym staje się, że jeśli mieliście zamiar puścić go do snu, to nie tylko się nie wyśpicie, ale Wasi sąsiedzi również nie. Ale jeśli lubią bezpretensjonalne brzmienia z wokalem w naszym rodzimym języku, to jedyne po co przyjdą, to lód do Johniego Walkera.

Czy album jest idealny? Nie. Ale czy od hard-rockowego koncertu oczekuje się matematycznej precyzji? Mówi się, że najtrudniejszą rzeczą do zagrania na żywo są znane covery, bo publika będzie oczekiwała idealnego ich wykonania. I jeśli ktoś spodziewał się tego po utworze kończącym album, to może mieć zastrzeżenia.

Jak sami o sobie piszą, Heart Attack to zespół zdecydowanie koncertowy. 4Live to tylko potwierdzenie tego faktu i zarazem czwarte wydawnictwo grupy po albumach: „Polaris” (2009), „Focus” (2013) i „Neony” (2016).

Albumu można posłuchać na Spotify:

Jeden z kawałków doczekał się też teledysku:

Lista utworów:

1. Ogień / Woda 8:47
2. Jasna strona Nocy 5:57
3. Doctor ( Instrumental ) 5:18
4. Jestem twoim przeznaczeniem 6:46
5. Możesz być kim chcesz 5:56
6. Twój czas / twoje życie 6:29
+
Bonus
7. Focus 4:48
8. Keep on rockin in the free world 5:10

Link do strony : https://www.facebook.com/HeartAttackOnline

Ocena: 4/6